Szlak Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski to innowacyjny i długofalowy projekt prowadzony wspólnie z kilkoma instytucjami i organizacjami z regionu Małopolski założony w celu ochrony zanikającej tradycji rękodzielniczej.
Obecnie do dyspozycji turystów oddano 6 zupełnie unikatowych tras turystycznych (Suska, Limanowska, Sądecka i Gorlicka oraz Krakowska i Tarnowska) prowadzących przez 76 miejscowości. A to daje możliwość poznania aż 130 twórców w ramach 24 różnych rzemiosł.
Szlak Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski to spotkania z artystami, warsztaty i pokazy na których odwiedzający mogą zarówno zobaczyć jak się tworzy sztukę i wziąć udział w jej tworzeniu. To skanseny i muzea, imprezy plenerowe, które pozwalają na aktywne spotkanie z tradycyjną kulturą naszego regionu.
A szlak nadal pozostaje otwarty na nowych twórców i nieznane, ciekawe miejsca naszego regionu.
Cztery dotychczasowe trasy Szlaku powiększyły się o nowych rzemieślników, zostały również wytyczone dwie zupełnie nowe – Krakowska i Tarnowska. Można na nich spotkać między innymi: bartnika, bednarza, koronczarkę, kowala oraz zobaczyć największą w regionie plantację wikliny, stuletni warsztat garncarski i warsztat tkacki.
Część Szlaku nosi nazwę „Trasa Krakowska” i przebiega przez powiat chrzanowski tj. przez Chrzanów, Porębę Żegoty, Olszyny i Brodłę.
To kolejny, ciekawy sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza z dziećmi.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.szlakrzemiosla.pl