Wyciągarki do quada – niezbędny dodatek, który warto mieć pod ręką

Quady cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników jazdy off-road. Świetnie nadają się do przemierzania bezdroży, lasów oraz innych miejsc. Ze względu na swoją konstrukcję świetnie radzą sobie na wymagającym terenie. Niestety, nawet najlepszy quad może zakopać się w błocie albo w piasku. W takim przypadku potrzebny jest specjalny sprzęt – wyciągarki do quada.

Czym są wyciągarki do quada?

Wyciągarkami do quadów nazywa się specjalne wyposażenie, które pozwala na podpięcie haka do quada i wyciągnięcie go z miejsca, z którego nie może on samodzielnie wyjechać. Specjalne wyciągarki do quada podpinane są wtedy do samochodów osobowych, dostawczych czy innych pojazdów – także quadów, ciągników. Można też wyciągać nimi quady przez przywiązanie ich do drzewa.

Wyposażenie tego typu zbudowane jest ze stalowej linki oraz elementów czepnych – haków, które łączą ze sobą dwa pojazdy. Podłączenie jest banalnie proste, a cały zestaw nie zajmuje dużo miejsca, dlatego warto mieć go pod ręką, na przykład w plecaku albo w samochodzie.

Dlaczego warto kupić wyciągarkę do quada?

Wśród najważniejszych zalet posiadania wyciągarki do quada znajdują się:

  • szybka pomoc w razie problemów z wyjazdem
  • łatwe podłączenie do wyciągającego pojazdu
  • brak ryzyka uszkodzenia quada podczas wyciągania

Gdzie można kupować wyciągarki do quada?

Obecnie sprzęt jak wyciągarki do quada można zakupić w wielu sklepach, w tym między innymi w sklepach prowadzących sprzedaż wyposażenia do quadów.

Zamówienia na wyciągarki oraz innego rodzaju wyposażenie dla właścicieli tych pojazdów można składać również za pośrednictwem internetu. Zakupione produkty będą doręczone błyskawicznie pod adres kupującego.