Wibratory dla kobiet  - ich rodzaje i jak je używać?

Korzystanie z wibratora nadal jest w społeczeństwie tematem tabu. Pomimo tego coraz więcej kobiet decyduje się na zakup tego rodzaju sprzętu. Sex-shopy oferują wiele typów wibratorów pozwalających na dostosowanie rodzaju doznań do swoich indywidualnych potrzeb. Czym się kierować przy wyborze urządzenia i jak z niego korzystać? Podpowiadamy.

Wibrator dla kobiet - jakie rozróżniamy rodzaje?

Wybór odpowiedniego dla siebie wibratora uzależniony jest od naszych indywidualnych potrzeb. Najpopularniejszą odmianą jest klasyczny wibrator łechtaczkowy. Łechtaczka jest najbardziej wrażliwym punktem w ciele kobiety, dlatego też jest on niewielkich rozmiarów. Pozwala on dostosować się do wielkości narządu.

Dużą popularnością cieszy się również model zwany „króliczkiem”. Oprócz klasycznej końcówki penetracyjnej posiada on również element służący do stymulacji okolic łechtaczki. Jest to bardziej rozbudowana wersja wibratora waginalnego dostosowanego stricte do penetracji pochwy. Swoim kształtem przypomina on penisa.

Wibrator dla kobiet - na jaki się zdecydować?

Bardziej zaawansowaną wersją wibratora jest ten służący do stymulacji punktu G. Posiada on specjalną końcówkę pozwalającą dotrzeć w newralgiczne miejsce zlokalizowane od 2,5 do 5 cm w głąb pochwy na jej przedniej ściance. Alternatywą dla klasycznych modeli może być wibrator analny. Stworzony został on z myślą przygotowania się do stosunku analnego. Ze względu na delikatność okolic odbytu nie może być on zbyt długi i szeroki.

Ciekawym rodzajem są wibratory realistyczne. Swoją budową do złudzenia przypominają one męskie prącie. Mogą różnić się pomiędzy sobą wielkością i kolorem, lecz ich wygląd jest na ogół taki sam. Charakterystyką tego typu wibratorów jest wysoki realizm. Często posiadają one specjalne wypustki, które mają imitować żyły penisa. Wiele modeli posiada także specjalne przyssawki pomagające przymocować je do płaskiej powierzchni.

Wibratory dla kobiet - jak ich używać?

Fizyczny sposób użycia wibratora w dużym stopniu zależy od jego rodzaju. Można jednak wyodrębnić kilka uniwersalnych rad, którymi warto się kierować. Przed użyciem należy zapewnić sobie spokój i atmosferę intymności. Gdy upewnimy się, że nikt nam nie przeszkodzi w przyjemności warto zapoznać się z samym działaniem wibratora. Jego obsługa wcale nie musi być prosta.

Kluczem do udanej stymulacji jest znajomość najwrażliwszych miejsc swojego ciała. Do ich wrażliwości oraz własnych potrzeb należy dostosować tempo stymulacji. Jeżeli tempo okaże się zbyt duże należy je zmniejszyć. W trakcie przyjemności warto także kontrolować swój oddech.