W związku z jubileuszem 80. rocznicy śmierci ks. hm. Mariana Luzara, harcerze z trzebińskiego Hufca ZHP przez cały rok zdobywali sprawność „Czarny Kruk”.

zhp kruki

 

Czarny Kruk to pseudonim ks. hm. Mariana Luzara. By otrzymać sprawność harcerze oraz zuchy musieli się zmierzyć z wieloma zadaniami. Między innymi odwiedzić co najmniej trzy miejsca związane z pracą ks. Luzara, poznać dobrze historię tworzenia się Hufca ZHP w Trzebini, odwiedzić pierwszą parafię pracy ks. hm. Mariana Luzara w Niegowici czy uczestniczyć w wędrówce górskiej. Ci, którym się to udało, już niedługo będą mogli z dumą nosić tę wyjątkową sprawność na swoim mundurze. Jej projekt został stworzony przez kadrę drużyn harcerskich oraz instruktorów hufca.

Zespół Promocji i Informacji Hufca

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.