Występy, animacje dla dzieci, biesiada góralska, rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsza działkę to tylko część atrakcji przygotowanych na Gminny Dzień Działkowca. Impreza planowana jest w sobotę, 15 sierpnia. Odbędzie się pod patronatem Jarosława Okoczuka, Burmistrza Miasta Trzebini.

Plakat Dzień Działkowca 2020W mieście jest niewielu rolników. Przybywa natomiast właścicieli ogródków działkowych. Stąd pomysł organizacji Gminnego Dnia Działkowca.

Impreza odbędzie się na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Piaski” w Trzebini. Rozpocznie się 15 sierpnia, o godz. 16.00. Wszyscy chętni mogą wziąć w niej udział. W programie m.in. biesiada góralska z DJ Zbójem, koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, otwarcie Parku Biblijnego, występy zespołów folklorystycznych, animacje dla dzieci, przejażdżki na kucykach ,stoiska promocyjne, handlowe, gastronomiczne.

Spotkanie będzie też okazją do wręczenia kołom gospodyń wiejskich z terenu gminy bonów kultury oraz nagród zwycięzcom konkursu na najładniejszą działkę.

W związku z pandemią COVID 19 uczestnicy Gminnego Dnia Działkowca zobowiązani są złożyć oświadczenie o stanie zdrowia, poddać się mierzeniu temperatury ciała, posiadać maseczki ochronne zakrywające nos i usta, dezynfekować ręce.

Regulamin_Gminnego_Dnia_Działkowca.docx