Zawodnicy Klubu Sportowego Victoria Trzebinia podsumowali sezon. Podczas I Lekkoatletycznej Gali, zorganizowanej w Domu Kultury „Sokół”, zastępca Burmistrza Miasta Trzebini Anita Lipnicka wręczyła najlepszym nagrody.

gala grupowe

Podczas I Lekkoatletycznej Gali, zorganizowanej w Domu Kultury „Sokół” . FOT. KACPER LISZKA

W tym sezonie reprezentanci Victorii zdobyli łącznie 89 medali, w tym 4 medale mistrzostw Polski, 48 medali mistrzostw województwa i 37 medali na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Wygrywali nie tylko w Polsce, ale również za granicą – w Niemczech czy Czechach.

- Wierzę, że nasi młodzi lekkoatleci będą odnosić dalsze sukcesy i w przyszłości będą tak znani, jak Anita Włodarczyk czy Robert Korzeniowski – mówi Anita Lipnicka, zastępca Burmistrza Trzebini. Gratulując młodym sportowcom życzyła motywacji i samodyscypliny, cierpliwości i wytrwałości oraz ambitnych celów i konsekwentnego dążenia do ich realizacji.

Wyróżniła też, w imieniu Burmistrza Jarosława Okoczuka, najlepszych zawodników klubu, wręczając im atrakcyjne nagrody. Otrzymali je: Artur Łapcik, Julia Jaśkaczek, Mateusz Juszczak, Szymon Saternus, Martyna Śledzińska, Kamil Petka, Paulina Westenholz.

victoria

Gmina ufundowała nagrody najlepszym zawodnikom

2019 rok, zdaniem Ewy Sierki, prezesa zarządu KS Victoria Trzebinia i zarazem trenera, można zaliczyć do bardzo udanych.

- Obecnie mamy w klubie dwóch trenerów. Działalność naszego klubu idzie w dwóch kierunkach. Pierwszy to szkolenie dzieci. Chcemy zapewniać im udział w bogatym życiu sportowym, charakteryzującym się możliwością startu w 34 zawodach lekkoatletycznych w skali roku. Drugi kierunek działalności to skupienie się na zawodnikach: młodzikach i juniorach. Przed nami w kolejnym roku ciężkie zadanie, gdyż po raz pierwszy będziemy startować w Mistrzostwach Polski U18 i kolejny raz próbować swoich sił w Mistrzostwach Polski U16 – mówi Ewa Sierka.

victoria1

Nagrody wręczała Anita Lipnicka, zastępca Burmistrza Miasta Trzebini

Klub szkoli zawodników w biegach krótko i średniodystansowych, skokach wzwyż, skokach w dal, a także biegach przez płotki, rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.