Od lipca opłaty za gospodarowanie odpadami będą mniejsze. Zaoszczędzą zarówno mieszkańcy bloków, jak i domów jednorodzinnych, szczególnie ci, którzy zdecydują się na kompostowanie. Informację w tej sprawie przekazano w czwartek na konferencji prasowej z udziałem burmistrza Trzebini Jarosława Okoczuka.

konferencja prasowaKonferencja prasowa z udziałem burmistrza Jarosława Okoczuka

Konferencję zorganizował Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna w Chrzanowie. Podczas spotkania Arkadiusz Pypłacz, przewodniczący zarządu związku, przedstawił propozycje stawek, jakie mają obowiązywać od 1 lipca tego roku. Aktualnie mieszkańcy bloków, jak i domów jednorodzinnych za odbiór odpadów płacą 34 zł od osoby miesięcznie. To się zmieni.

Propozycja stawki za śmieci dla mieszkańca domu wielorodzinnego wynosi 28 zł miesięcznie, dla mieszkańca domu jednorodzinnego – 30 zł. Chyba, że zdecyduje się na kompostowanie bioodpadów. Wówczas zapłaci jedynie 26 zł miesięcznie, a więc aż 8 zł mniej niż dotychczas. Decyzję w sprawie nowych stawek zgromadzenie ZMGK ma podjąć w czwartek, 13 maja.

Tym samym Trzebinia, wraz z dwiema pozostałymi gminami członkowskimi: Chrzanowem i Libiążem, będzie pierwszą w Małopolsce, która obniża stawkę za śmieci dla swoich mieszkańców.

konferencja prasowa 4Temat stawek za odbiór odpadów budzi duże zainteresowanie społeczeństwa