W przyszłym roku na osiedlu Gaj w Trzebini stanie nowy blok z 16 mieszkaniami. W czwartek burmistrz Jarosław Okoczuk podpisał umowę z wykonawcą inwestycji – Władysławem Korlackim, właścicielem Przedsiębiorstwa Wielobranżowego MONTERIN z Katowic.

Podpisanie umowy copy

Umowę podpisują burmistrz Jarosław Okoczuk i Władysław Korlacki z firmy MONTERIN

Zadanie jest realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Blok będzie pierwszym z kompleksu sześciu budynków mieszkalnych, planowanych do budowy w rejonie ul. Jana Pawła II.

W budynku, zgodnie z koncepcją, ma być siedem mieszkań trzypokojowych i dziewięć dwupokojowych. Jeden lokal będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja obejmuje też budowę parkingu dla lokatorów.

W przetargu na realizację zadania wystartowały cztery firmy. Wybrano najtańszą ofertę, złożoną przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MONTERIN z Katowic. Budowa nowego bloku będzie kosztowała 3 385 000 zł brutto. Na wykonanie wszystkich prac wykonawca ma 13 miesięcy. Władysław Korlacki zapewnia, że dotrzyma terminu. Jeszcze w tym roku – po opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu niezbędnych zezwoleń – chciałby rozpocząć prace ziemne.

Przedsiębiorstwo MONTERIN ma ogromne doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć. Powstało w 1992 roku. Początkowo zajmowało się głównie instalacjami sanitarnymi. Aktualnie jest jednym z wiodących w branży ogólnobudowlanej w tej części kraju. Budowa bloku mieszkalnego to nie pierwsza inwestycja, realizowana przez MONTERIN w gminie Trzebinia. To właśnie ta firma odpowiadała za budowę nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Myślachowicach. Na swoim koncie ma również m.in. remonty licznych urzędów pocztowych, remont części budynku Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska czy Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.

Nowy blok mieszkalny na osiedlu Gaj w Trzebini będzie pierwszym, jaki powstanie na terenie gminy w ciągu kilku ostatnich lat.

- Jeszcze przed objęciem funkcji burmistrza zapowiedziałem budowę nowych mieszkań. To zamierzenie skutecznie realizuję. Przedsiębiorstwo MONTERIN to firma z wieloletnim doświadczeniem, sprawdzony partner. Jestem przekonany, że sprosta naszym oczekiwaniom i w przyszłym roku zyskamy aż szesnaście nowych mieszkań komunalnych – mówi Jarosław Okoczuk, burmistrz Miasta Trzebini.

Na realizację inwestycji Gmina Trzebinia pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 2,5 mln zł.

Podpisanie umowy z wykonawcą

Umowa podpisana