W Polsce żyje nawet 7 mln osób niepełnosprawnych. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. Właśnie dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością, organizowany przez ZUS, odbędzie się pod hasłem „Żyj aktywnie!”.

Zdjęcie osoby niepelnosprawnej na wózku

 

Maj jest miesiącem, który Zakład Ubezpieczeń Społecznych dedykuje osobom niepełnosprawnym. Chrzanowski ZUS przygotował kilka propozycji dla tej szczególnej grupy społecznej. W środę 15 maja 2019 r. eksperci ZUS będą obecni podczas XVI Ogólnopolskiego Pikniku Muzycznego Osób Niepełnosprawnych w Trzebini.

 

- Oferujemy poradnictwo emerytalno-rentowe, informacje na temat prawa do świadczeń, renty z tytułu niezdolności do pracy, renty socjalnej i rodzinnej. Pomożemy założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych, co znacznie ułatwi kontakt z administracją – mówi Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Krakowie.

 

XVI Ogólnopolski Piknik Muzyczny Osób Niepełnosprawnych rozpocznie się  15 maja, o godz. 10.00, w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ul. Luzara 1 w Trzebini (przy parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini).

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.