Lokale wyborcze będą czynne od 7 do 21. Przychodząc do lokalu wyborczego należy założyć maseczkę ochronną i zabrać ze sobą własny długopis.

Wybory prezydenckie 2020 w Polsce odbędą się 28 czerwca

W lokalach wyborczych obowiązywać będą szczególne zasady bezpieczeństwa. W lokalu wyborczym przebywać ma jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Ponadto członkowie komisji muszą być wyposażeni w specjalne środki ochrony osobistej, m.in. jednorazowe rękawiczki, przyłbice lub półmaski, a pomiędzy ich stanowiskami powinno być zachowane 1,5 m odstępu. W trakcie głosowania kilkukrotnie przeprowadzona zostanie dezynfekcja klamek, urn wyborczych, stołów, urządzeń higieniczno-sanitarnych, uchwytów, włączników światła oraz pozostałych powierzchni, na kontakt z którymi narażeni są wyborcy.

 

Oto zgłoszeni kandydaci ubiegający się o urząd Prezydenta Polski w nadchodzących wyborach:

Robert Biedroń (Lewica)
Krzysztof Bosak (Konfederacja)
Andrzej Duda (kandydat bezpartyjny, popierany przez PiS)
Szymon Hołownia (kandydat bezpartyjny)
Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczpospolitej)
Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL)
Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa)
Paweł Tanajno (kandydat bezpartyjny)
Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska)
Waldemar Witkowski (kandydat bezpartyjny)
Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy)

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.