W XXV Mistrzostwach Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obronny Narodowej drużyna Chłopców PMDK „Snajper” LOK Chrzanów wywalczyła puchar MON a drużyna dziewcząt wywalczyła 2 miejsce.

Sukces chrzanowskich Snajperów

Przez dwa dni, od 27 do 28 sierpnia br. zespoły męskie i żeńskie rywalizowały w sześciu konkurencjach sprawnościowych o miano najlepszych drużyn wśród Stowarzyszeń Młodzieżowych z całego kraju.

Podobnie jak w poprzednich edycjach mistrzostw dla uczestników przygotowano szereg wymagających konkurencji sprawnościowych. Drużyny miały do pokonania 10 km marszobiegu w terenie leśnym z zadaniami sprawnościowymi, musiały wykazać się umiejętnościami strzeleckimi strzelając z broni krótkiej i długiej, pokonać przeszkodę wodną, udzielić pierwszej pomocy oraz rzucić lotką do tonącego. Ponadto pokonywały tor przeszkód ośrodka sprawności fizycznej (OSF), rywalizowały w sztafecie pływackiej 4 x 50 metrów oraz rzucały granatem na celność i odległość.

Drużyna chłopców na sześć konkurencji wygrała pięć razy a drużyna dziewcząt trzy razy była nie do pokonania.

Klasyfikacja generalna drużyn uczestniczących w XXV Mistrzostwach Sportowo – Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych po przeprowadzeniu sześciu konkurencji przedstawia się następująco:

W klasyfikacji generalnej chłopców nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce a w klasyfikacji dziewcząt rywalizacja trwała do samego końca i zajęły drugie miejsce

Skład reprezentacji drużyny żeńskiej LOK Chrzanów PMDK Snajper

Wiktoria Góralczyk, Marcelina Mikłas, Karolina Szydłowska, Natalia Rzepa, Magdalena Kasperek

Skład reprezentacji drużyny męskiej LOK Chrzanów PMDK Snajper

Bartosz Kurek, Kamil Tajs, Mikołaj Woszczyna, Filip Niemczyk, Damian Dziadzio,

Krzysztof Polakiewicz

Trener sekcji strzeleckiej PMDK Snajper LOK Chrzanów.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.