Radni Powiatu Chrzanowskiego uchwalili budżet na 2019 rok. Zgodnie z nim dochody powiatu wyniosą 108 643 050,44 złotych, a wydatki – 110 361038,68 zł. 

Przyjęto budżet powiatu chrzanowskiego na 2019 rok

Na zadania majątkowe zaplanowano kwotę 14 370 854,87  zł, w tym 7 753 838,27 zł  na inwestycje, z których najważniejsze to:

Rozbudowa ul. Sierszańskiej i  ul. Styczniowej w Luszowicach w rejonie skrzyżowania z ul. Strażacką oraz drogami gminnymi. Zadanie ma kosztować  1,4 mln zł.

W planach jest także przebudowa dwóch odcinków ulic:  Pułaskiego i ul. Lipcowej w Trzebini - zapewniających bezpośrednie połączenie z SAG w Trzebini . Na to zadanie zabezpieczono w budżecie powiatu prawie 3,5 mln zł.

Remont sanitariatów , wymiana stolarki drzwiowej wewnątrz gmachu Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, a także malowanie korytarzy ma kosztować 155 tys. zł.

Natomiast kompleksowy remont pomieszczeń w nowym skrzydle I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie  w zakresie wykonania elektryki, oświetlenia, wymiany podłóg, drzwi oraz malowania pomieszczeń  - 400 tys. zł.

W budżecie powiatu zabezpieczono także wydatki majątkowe  w formie dotacji dla Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. W planach jest modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z wyposażeniem w sprzęt medyczny ( 1 092 273,50 zł ), dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego typu BRONCHOFIBEROSKOP ( 45000 zł),  a także modernizacja oddziałów szpitalnych MRPO (784 082,15 zł ).

 

Powiat zaplanował także dotację dla gminy Chrzanów w wysokości 58 733,00 zł z przeznaczeniem na współfinansowanie wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania p.n. Budowa nowego połączenia drogowego pomiędzy ul. Stolarską i Ciężkowicką w Okradziejówce.

Dotacja celowa z przeznaczeniem na współfinansowanie wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania p.n. Budowa nowego połączenia drogowego pomiędzy ul. Stolarską i Ciężkowicką w Okradziejówce.

 

Natomiast za kwotę 32 759,00 zł  Powiat udzieli pomocy finansowej dla Województwa Małopolskiego w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na przygotowanie zadania inwestycyjnego p.n.: „Budowa połączenia drogowego pomiędzy autostradą A4 i drogą krajową nr 94”, które obejmuje: Aktualizację wielowariantowej koncepcji budowy połączenia drogowego pomiędzy drogą krajową nr 28 i drogą krajową nr 79 Zator – Spytkowice – Alwernia – Węzeł Rudno – Wola Filipowska dla odcinka drogowego od węzła autostrady A4 Rudno do drogi krajowej 79 wraz z uzyskaniem dla niego decyzji środowiskowej.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.