21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. Dziś obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.  Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw tych niezwykłych ludzi i integracja z nimi. Symbolem tego święta są kolorowe skarpetki niepasujące do siebie (symbol niepasującego dodatkowego chromosomu w 21 parze). 

Dzień Kolorowej Skarpetki pod hasłem "Nie zostawiaj nikogo w tyle"

W światowe obchody włącza się m.in. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Wydarzenie lokalne pt. Dzień Kolorowej Skarpetki z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, organizowane jest przez Stowarzyszenie GRACJA z Chrzanowa i współorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie oraz współfinansowane przez Powiat Chrzanowski. 

Organizatorzy podkreślają,że wszyscy ludzie z zespołem Downa muszą mieć możliwość dającego satysfakcję życia, na równych zasadach z innymi, we wszystkich aspektach społecznych. 

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.