Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Chrzanowie w tym roku obchodzi 50-lecie założenia placówki. W ramach jubileuszu do współpracy międzynarodowej postanowiono zaprosić szkoły z miast partnerskich gminy Chrzanów na Ukrainie, Węgrzech i we Francji.

 

Anioł to część projektu

Fot. Podczas imprezy andrzejkowej uczniów Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Chrzanowie wręczono Anioła Życzliwości Jerzemu Walczakowi, dyrektorowi szkoły. Do Francji trafi Anioł Radości, na Ukrainę Anioł Przyjaźni, a na Węgry Anioł Akceptacji. 

 

Celem współpracy jest kształtowanie szacunku i tolerancji wobec innych narodowości, jak również budowanie więzi przyjaźni między szkołami oraz rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez wspólne konkursy, wymianę korespondencji oraz inne formy komunikacji pomiędzy szkołami.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zostaną wysłane symboliczne upominki – Anioły do każdej ze szkół miast partnerskich, w której uczą się dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w: Harnes (Francja), Ivano-Frankivsk (Ukraina) oraz Nyekladhaza(Węgry).

Każda placówka otrzyma Anioła, który jest częścią wspólnego projektu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.