WZOROWA POSTAWA OBYWATELSKA

W poniedziałek 01 kwietnia b.r. w godzinach wieczornych mieszkańca Gminy Babice, zaniepokoił stan, w jakim znajduje się kierujący Volvem mężczyzna.

Nie zastanawiając się długo postanowił powiadomić o tym fakcie Policję. Wskazanego i opisanego wcześniej kierującego patrol Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie wylegitymował przy jednym  z pubów w Chrzanowie.

Jak okazało się mężczyzna wydmuchał prawie 1 promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości .

Zgłaszający okazując się wzorową postawą obywatelską w komendzie został przesłuchany w charakterze świadka do którego dołączono nagrania video dokumentujące fakt kierowania pojazdem i sposób zachowania kierującego na drodze oraz podejmowanie próby udaremnienia mu dalszej jazdy.

Mieszkańcowi Gminy Babice za postawę godną naśladowania należą się podziękowania. Dzięki jego natychmiastowej reakcji nie doszło do tragedii.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.