Wspólny papieros dla znajomych z osiedla był ważniejszy od zakazu spotkań

26 marca br.  chrzanowscy policjanci około godz. 13:15 zauważyli, że na jednym z osiedli  pomimo wydanego zakazu gromadzenia się, spotkały się cztery  osoby. Mężczyźni jako powód spotkania wskazali  „wspólne zapalanie papierosa”. Podczas interwencji  okazało się, że jeden nich, 56-latek z Chrzanowa,  jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i tego samego dnia został doprowadzony do zakładu karnego. Na całą czwórkę nieodpowiedzialnych „palaczy”, którzy złamali przepisy  rozporządzenia Ministra Zdrowia  zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.    

W obliczu zagrożenia epidemicznego  liczymy na zdrowy rozsądek. Policja patroluje miasto i zwraca szczególną uwagę na miejsca grupowania się osób. Za podobne jak wyżej opisane przypadki łamania przepisów i narażania na rozprzestrzenianie się wirusa będą wyciągane konsekwencje. 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.