Trzymiesięczny areszt dla 29 -letniego libiążanina za groźby i wymuszenia rozbójnicze, a także posiadanie znacznej ilości narkotyków

22 maja br. policjanci Komisariatu Policji w Libiążu zatrzymali mieszkańca powiatu, który przez okres dwóch miesięcy popełniał szereg przestępstw w stosunku do innego mężczyzny.  W marcu br. na przystanku autobusowym w Libiążu  sprawca przy użyciu przemocy i gróźb pozbawienia życia zmusił pokrzywdzonego do wejścia do samochodu po czym grożąc mu nożem zawiózł go do swojego mieszkania . Tutaj nadal grożąc pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała,zabrał mu 400 zł. Ponadto groźbami próbował zmusić pokrzywdzonego do podpisania umowy zwrotu pieniędzy w kwocie 10 tys. zł oraz spłaty kwoty w pięciu ratach.  W dniu zatrzymania 29 –latka, w miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli znacznąilość substancji psychoaktywnej w postaci amfetaminy .Po nocy spędzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w chrzanowskiej komendzie mieszkaniec Libiąża został doprowadzony do prokuratury, a następnie do Sądu, gdzie Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.