Przypominamy administratorom budynków o obowiązku odśnieżania dachów z zalegającego śniegu

W związku z intensywnymi opadami śniegu  policjanci przypominają właścicielom i administratorom budynków o obowiązku odśnieżania dachów z zalegającego śniegu.  Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny. Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu, może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu (https://www.gov.pl/web/mswia/mswia-przypomina-o-obowiazku-odsniezania-dachow).

 

Działania policjantów dotyczą głównie obiektów wielkopowierzchniowych, domów i centrów handlowych, obiektów sportowych - aby zapobiegać ewentualnym katastrofom budowlanym. Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu musi liczyć się z konsekwencjami, a nawet z  wprowadzeniem natychmiastowego zakazu użytkowania obiektu. Policjanci  przypominają również o obowiązku odśnieżania chodnika i obowiązku utrzymania czystości i porządku w rejonie nieruchomości.  Zgodnie z art. 117 kodeku  wykroczeń,  kto nie utrzymuje czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy podlega karze grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.

Osoba, na której ciążą przedmioto0we obowiązki ponosić może także odpowiedzialność cywilnoprawną za wypadki zaistniałe na obszarze nieruchomości.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.