Czym na co dzień zajmują się policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc, jak prawidłowo zachować się na drodze - to informacje, które 15 listopada br. otrzymały dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 7 w Chrzanowie, podczas wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Największym zainteresowaniem naszych małych gości cieszyła się zabawa w techników kryminalistyki, podczas której dzieci samodzielnie mogły zabezpieczyć swoje linie papilarne. W trakcie wizyty dzieci obejrzały policyjne radiowozy, strzelnicę oraz zobaczyły, na czym polega praca oficera dyżurnego i jego zastępcy. Przedszkolaki  mogły zobaczyć sprzęt i przymierzyć wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie. Dzieci poprzez zabawę z policjantkami z wielką przyjemnością przyswajały zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

Maluchy z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek chrzanowskich policjantek. Uśmiechnięci i pełni wrażeń milusińscy obiecali nie zapomnieć ważnych zasad, jakie usłyszeli podczas lekcji o bezpieczeństwie w chrzanowskiej komendzie Policji. Po tak ważnym spotkaniu większość z nich zdeklarowała się zostać policjantem lub policjantką.