Podsumowanie akcji NURD w powiecie chrzanowskim

92 to liczba wykroczeń ujawnionych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie podczas wczorajszych ogólnopolskiej akcji NURD w powiecie chrzanowskim.

Do działań zostało skierowanych szesnastu policjantów, którzy w godzinach od 06:00 do godz. 22:00 zawracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych.

29 z 92 wykroczeń to przewinienia kierujących samochodami, którzy w nieprawidłowy sposób przejeżdżali przejścia dla pieszych, np. wyporzedzali czy też przekroczali prędkość w ich obębie. Pozostałe wykroczenia to nieprawidłowe zachowania kierujących w stosunku do pieszych np. parkowanie bezpośrednio przed przejściem lub na chodniku. Odnotowano również jedno wykroczenie nieprawidłowego zachowania kierującego w stosunku do rowerzysty.

Pamiętajmy, by w rejonie przejść dla pieszych zachować szczególną ostrożność nie wyprzedzać i przede wszystkim zwolnić!

Komentarze   
0 #1 igor 2019-04-16 17:26
u nas w mieście to chyba kierowcy cofneli się o 10 lat do tyłu. Bo ani CB ani Yanosika żeby nie mieć....
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.