Piątkowy przepis drogowy - Strefa ograniczonej prędkości

W ramach kolejnego odcinka piątkowego przepisu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie na podstawie § 31 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych opracowali krótkie przypomnienie przepisów dotyczących znaku B-43 „strefa ograniczonej prędkości”.

Znak B-43 „strefa ograniczonej prędkości” oznacza wjazd do strefy na obszarze, której nie wolno przekraczać prędkości zawartej na znaku. Należy pamiętać, że tego ograniczenia nie odwołuje skrzyżowanie. W takiej strefie dopuszczalna prędkość może być zmieniona na danym odcinku drogi znakami B-33 „ograniczenie prędkości”, jednak po ich odwołaniu obowiązuje znowu prędkość ze znaku B-43 „strefa ograniczonej prędkości”, aż do znaku B-44 „koniec strefy ograniczonej prędkości”.

Dodatkowo, w miejscach, gdzie możliwe jest niezauważenie znaku pionowego, stosuje się powtórzenie znaku B-43 w oznakowaniu poziomym.
Znak B-43 „strefa ograniczonej prędkości” niejednokrotnie mylony jest z dużo częściej spotykanym znakiem B-33 „ograniczenie prędkości”, a przecież sposób ich odwołania jest całkowicie różny. Dlatego powyższe informacje pomogą właściwie interpretować znaki dotyczące dozwolonej prędkości.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.