Informujemy, że w dniu 26 maja 2020 r. na terenie miejscowości Żarki, Babice, Trzebinia będzie prowadzone ręczne wyłożenie szczepionki przeciwko wściekliźnie.

W związku z prowadzoną w dniach od 18 maja do 07 czerwca 2020 r. wiosenną akcją szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa małopolskiego Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że w dniu 26 maja 2020 r. na terenie miejscowości Żarki, Babice, Trzebinia będzie prowadzone ręczne wyłożenie szczepionki przeciwko wściekliźnie.

Wobec powyższego zaleca się:

  1. nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu;
  2. kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji;
  3. nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.

 

Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udzielają:

  1. Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Chrzanowie, tel. (32) 212-12-96;
  2. Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie, tel. (12) 293-10-00.
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.