Kolejny przypadek nieodpowiedzialności rodzicielskiej w powiecie chrzanowskim

W nocy z 12/13 sierpnia br. chrzanowska Policja została powiadomiona przez pracownika Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie , że opiekę nad małoletnim dzieckiem sprawuje nietrzeźwa matka.

Jak okazało się 25 – letnia matka około godz. 23:00 wraz  z 2 letnią małoletnią córką spacerowała po mieście pomimo, że na dworze panowały niekorzystne warunki atmosferyczne (burza i deszcz). Kobieta próbowała schronić się w jednej z klatek schodowych, wówczas została zauważona przez inną kobietę, która natychmiast zareagowała i skontaktowała się telefonicznie z POIKI-em informując o zaistniałej sytuacji. Pracownik ośrodka po rozmowie z 25 - latką zaproponował, aby wraz z córką przyszła do ośrodka, gdzie znajdzie schronienie.

Wózek, w którym znajdowało się małoletnie dziecko był kompletnie przemoczony w dodatku matka była pijana wydmuchała bowiem 1,6 promila. O całej sytuacji został powiadomiony dyżurujący Sędzia Rodzinny, który umieścił dziewczynkę w pogotowiu rodzinnym a matka dziecka trafiła do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w celach opiekuńczych, aż wytrzeźwieje. 

Przypomnijmy, art. 160 par. 2 kk., mówi, że kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a ciąży na nim obowiązek opieki nad tą osobą, może podlegać  karze pozbawienia wolności do lat 5.