Kierujący bez uprawnień przewoził małoletnie dzieci bez fotelików ochronnych w dodatku był poszukiwany

9 sierpnia br. około godz. 12:30policjanci Wydziału Ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie pełniąc służbę nieoznakowanym wideorejestratorem m-ki BMW w Dulowej na ul. Krakowskiej zarejestrowali wykroczenie kierującego Daewoo polegające na wyprzedzaniu pojazdów na podwójnej linii ciągłej.

 Bardzo szybko okazało się, że to nie jedyne wykroczenie, którego dopuścił się kierujący.

Po zatrzymaniu samochodu policjanci w pojeździe ujawnili  rozbitą przednią szybę czołową. Pojazd nie posiadał aktualnych badan technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC, a kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Na domiar tego nieodpowiedzialny 34 latek z Trzebini wewnątrz auta  przewoził dwójkę małoletnich dzieci bez wymaganych fotelików ochronnych.

Zwieńczeniem powyższych wykroczeń było zatrzymanie kierującego bowiem okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd.

Małoletnie dzieci oraz pojazd zostały przekazane osobie najbliższej.

Przypomnijmy, że odpowiedzialność za życie i zdrowie przewożonych w pojeździe dzieci spoczywa na kierującym a za powyższe wykroczenia może grozić kara finansowa do 5000 zł a ponadto Sąd może orzec wobec sprawcy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC kierującego czeka kara od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.