Jechał autostradą mając ponad 2 promile.

Dzisiaj około godz. 9:30 dyżurny Komisariatu Policji w Trzebini przyjął zgłoszenie od dyżurnego sąsiedniej jednostki o najprawdopodobniej nietrzeźwym kierującym  oplem jadącym autostradą A-4 w kierunku Krakowa.  Inni użytkownicy autostrady, jadący za tym samochodem, ze względu na dziwny tor jego jazdy zaczęli podejrzewać, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Jeden z nich zadzwonił na numer alarmowy i poinformował Policję o swoich przypuszczeniach.  Ponieważ granica dwóch województw śląskiego i małopolskiego przebiega m.in. na autostradzie A-4 , dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie niezwłocznie przekazał interwencję do powiatu chrzanowskiego.

Kierowca Opla zjechał z autostrady w kierunku Trzebini. Dyżurny Komisariatu Policji w Trzebini ustalając po tablicach rejestracyjnych właściciela pojazdu od razu skierował patrol do miejsca jego zamieszkania. Jak się okazało, 39 -letni mieszkaniec  gminy Trzebinia był kompletnie pijany, wydmuchał ponad 2 promile. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Za powyższe przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.