35 - letnia mieszkanka gminy Trzebinia mając 2,7 promila alkoholu opiekowała się dwudziestotysięczną córką.

Kolejna w powiecie chrzanowskim nietrzeźwa matka sprawująca opiekę nad swoim malutkim dzieckiem. Niecały tydzień temu, jedna z mieszkanek Chrzanowa sprawowała opiekę w stanie nietrzeźwości nad swoimi dziewięciomiesięcznymi bliźniaczkami, 5 maja br. podobna sytuacja miała miejsce w Trzebini.

5 maja br. około godz. 23:30, dyżurny trzebińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o 35 -letniej mieszkance gminy Trzebinia, która udałą się wraz ze swoją 20 - miesięczną  córką na urodziny do koleżanki. Tam kobieta wspólnie z innymi uczestnikami spożywała alkohol. Podczas imprezy doszło do nieporozumień pomiędzy obecnymi dorosłymi. Jedna z osób zadzwoniła na Policję. Przybyły na miejsce patrol Policji zbadał stan trzeźwości matki dziecka. Okazało się, że kobieta ma 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Powiadomiono sędziego rodzinnego, który polecił przekazać dziewczynkę pod opiekę pogotowia rodzinnego. Matka dziecka noc spędziła w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy w celu wytrzeźwienia. 

Po wytrzeźwieniu za swoje zachowanie usłyszy zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mając obowiązek opieki nad nim. Przestępstwo takie zagrożone jest karą do 5 lat pozbawiania wolności.