Szanowni Państwo,

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gmin członkowskich Związku, pojemniki do zbierania odpadów komunalnych będące na wyposażeniu nieruchomości, właściciel jest zobowiązany utrzymywać w dobrym stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.

Pojemniki powinny być myte i dezynfekowane z częstotliwością zapewniającą zachowanie ich w czystości i porządku w taki sposób, aby nie doszło do skażenia środkami myjącymi i dezynfekującymi miejsca wykonywania tej czynności.

Przykładowe środki do dezynfekcji plastikowych pojemników na odpady komunalne  o pojemności 120 l, 240 l, 1100 l:

  • BAKTOSAN – preparat służący do dezynfekcji metodą natryskową powierzchni maszyn, urządzeń oraz ich części stosowanych w zakładach przemysłu spożywczego i gastronomii. Bez konieczności spłukiwania.
  • CombiSept – specjalistyczny produkt polecany do mycia i dezynfekcji różnych powierzchni oraz wyposażenia we wszystkich obszarach przetwórstwa żywności. Preparat ma bardzo szerokie spektrum biobójcze oraz grzybobójcze (Pseudomonus aeruginosa, Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Enterococcus hirae, Candida albicans, Aspergillus niger). Skutecznie usuwa pleśń oraz zielone naloty z mchu i porostów z większości powierzchni: ścian, posadzek, stolarki drewnianej i plastikowej. Dla tego produktu producent posiada pozwolenie Ministra Zdrowia nr 7207/17 na obrót produktem biobójczym.
  • BROS preparat do śmietników – gotowy do użycia płyn do spryskiwania worków i pojemników na śmieci (w domu i na zewnątrz). Szerokie spektrum działania: zwalcza muchy oraz ich larwy, a także neutralizuje nieprzyjemne zapachy, pozostawiając w otoczeniu cytrynową świeżość. Preparat zachowuje skuteczność aż do 2 tygodni.
  • Śmietniki Tenzi – skoncentrowany, niezwykle skuteczny preparat do mycia i dezynfekcji pojemników na śmieci. Usuwa zanieczyszczenia pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, sporobójcze oraz wirusobójcze, zgodnie z normami PN-EN 1276, PN-EN 1650, PN-EN 13697, PN-EN 13704, EN 14476. Nr pozwolenia: 3126/07.
  • Arox środek do śmietników – płynny preparat owadobójczy, przeznaczony do zwalczania much i ich larw.
  • Perfekt exclusive czysty kosz na śmieci – preparat do czyszczenia i dezynfekcji koszy na śmieci i zbiorników na odpady. Skutecznie myje, odtłuszcza, usuwa zaschnięte pozostałości roślinne i zwierzęce. Dezynfekuje i neutralizuje przykre zapachy. Pozostawia przyjemny zapach, zapewnia ochronę sanitarną.