grzybow www rgb

Wystawa prezentowana jest w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10C, w godz. otwarcia biblioteki od 4.11.2019 r. do 27.11.2019 r.
19 listopada odbędzie się wernisaż wystawy "Inspirowane Wyspiańskim" prace Elżbiety Grzybowskiej.

 

Elżbieta Grzybowska - ur. w Makowie Podhalańskim, mieszkanka Chrzanowa. Z wykształcenia mgr inż. arch., absolwentka studiów o kierunku architektura na Politechnice Krakowskiej. W latach wcześniejszych zawodowo związana z Wydziałem Architektury Prezydium Powiatowej Rady Narodowej oraz z zespołem Usług Projektowych w Chrzanowie.

 Maluje i rysuje od dzieciństwa. Swoim zamiłowaniem do sztuki zaraził ją ojciec, którego podpatrywała jako mała dziewczynka, gdy ten malował. Swoje życie zawodowe postanowiła związać z architekturą , gdzie przez dwa lata swoją "kreskę" ćwiczyła pod okiem samego prof. Wiktora Zina. Techniczna szkoła rysunku z okresu studiów zaprocentowała później w życiu osobistym w rozwoju pasji malarskiej.

Prace pani Elżbiety wykonane są w różnych technikach malarskich; ołówek ,węgiel, kredka, pastel, akryl.  Prezentują martwą naturę , rysunki studyjne oraz szkice -  głównie ołówkiem. Przeważają prace o charakterze rodzinnym -  twarze i postacie to osoby bliskie sercu pani Elżbiety - mąż, dzieci, wnuki, osoby bliskie rodzinie. Przez wszystkie lata, gdy dorastały dzieci oraz wnuki, starała się uchwycić najpiękniejsze i najważniejsze chwile z  ich życia tj. dziecięca mina, gest rączki, błysk w oku - wszystko co daje w życiu poczucie szczęścia i spełnienia.

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.