Ile kosztuje strona internetowa ze sklepem?

Czy wiesz, że Polska jest w ostatnich latach jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków e-commerce? Potwierdzają to statystyki, według których stale rośnie liczba internautów, którzy robią zakupy w sieci. Nic więc dziwnego, że również coraz więcej sprzedawców przenosi swoją działalność do Internetu. Chcesz do nich dołączyć? Weź pod uwagę potrzeby klientów, podążaj za trendami i postaw swój pierwszy krok w e-handlu. Ale najpierw sprawdź, ile kosztuje strona internetowa ze sklepem. Poznaj koszty związane z prowadzeniem sprzedaży online.

Czy opłaca się prowadzić handel w Internecie?

W ostatnich latach branża e-commerce znacząco się rozwinęła. Potencjał rynku dostrzegli przedsiębiorcy, którzy coraz częściej sprzedają swoje produkty i usługi za pośrednictwem sieci. Dedykowany sklep internetowy pozwala dotrzeć do szerokiego grona klientów – w końcu według raportu Gemius już nawet 77% internautów kupuje online. A liczba ta z pewnością będzie rosła.

Skąd taki wniosek? Na podstawie różnorodnych badań wiemy już, że konsumenci cenią sobie w szczególności komfort i wygodę. To zaś gwarantują użytkownikom zakupy w Internecie, które są ponadto łatwe, bezpieczne i szybkie. Poza tym e-sklepy zapewniają dostęp do produktów i usług 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu, a do tego oferują nieograniczony czas wyboru. Właśnie dlatego przyciągają tak wielu klientów.

Warto to wykorzystać! Choć założenie oraz obsługa strony internetowej ze sklepem jest sporym przedsięwzięciem – wymaga czasu i pieniędzy, to jest opłacalną inwestycją. Dlatego, jeśli chcesz wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i rynku, to zacznij sprzedawać online. Dzięki temu:

 • Twoja oferta będzie dostępna 24/7,
 • wypromujesz swoją firmę w Internecie,
 • dotrzesz bezpośrednio do grupy docelowej,
 • zapewnisz stały i wygodny kontakt z klientem,
 • wesprzesz działalność stacjonarną i zwiększysz zyski.

Własny e-sklep to inwestycja w budowę wizerunku Twojej firmy w sieci na lata. Dzięki niemu możesz poznać i zaspokoić potrzeby kupujących. To wszystko sprawi, że rozwiniesz swój biznes – a jego dobra kondycja zapewni Ci poczucie finansowego bezpieczeństwa. Zanim jednak postawisz swój pierwszy krok w e-commerce, to sprawdź, ile musisz wydać, aby skutecznie sprzedawać w Internecie.

Cena strony WWW ze sklepem. Czy opłaca się sprzedawać w Internecie?

Strona internetowa ze sklepem – ile kosztuje?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że tworzenie stron internetowych to nie tylko ważny, ale również opłacalny krok dla biznesu. Każdy serwis stanowi wypadkową tego, co ma się na nim znaleźć. Nie dziwi więc, że założenie e-sklepu może wiązać się z wyższymi kosztami. W tym przypadku na cennik ma wpływ m.in. projekt oraz jego specyfikacja, wdrożone funkcjonalności i dodatki, a także integracje, treści, reklama czy utrzymanie.

Jak widzisz, cena strony sklepu internetowego jest uzależniona od wielu czynników. Na początku warto omówić najważniejsze wydatki związane z budową witryny sprzedażowej, a są to:

 • rejestracja domeny,
 • zakup hostingu,
 • wybór i opłacenie platformy e-commerce.

1. Jaki jest koszt zakupu domeny?

Atrakcyjna nazwa to często klucz do sukcesu w biznesie – a na pewno, idealny sposób, aby zapaść w pamięć potencjalnym klientom. Nie inaczej jest w przypadku sklepów internetowych. Ich fundamentem jest domena, czyli unikalny adres strony WWW. To właśnie dzięki niej internauci mogą szybko i sprawnie odszukać Twoją markę oraz ofertę w sieci.

Cena domeny internetowej zależy nie tylko od firmy rejestrującej, ale również od takich czynników jak:

 • okres rejestracji (co do zasady im dłuższym abonament, tym korzystniejsza oferta);
 • długość, popularność i komercyjne zastosowanie nazwy głównej;
 • historia domeny (unikalne i nowe adresy można kupić zdecydowanie taniej);
 • wybrane rozszerzenie (najdroższe są najpopularniejsze końcówki np. .pl).

2. Od czego zależy cena hostingu?

Chcesz stworzyć stronę internetową dla swojego e-sklepu? W takim razie musisz poza domeną zainwestować również w hosting. Jest to wynajęte miejsce na serwerze, w którym można przechowywać wszystkie elementy firmowej witryny.

Pamiętaj, że stabilność, szybkość i bezpieczeństwo usługi hostingowej to fundamenty działania każdego serwisu – nie kieruj się więc w tym przypadku wyłącznie ceną. Przy wyborze zwróć uwagę na takie elementy jak np. wsparcie techniczne, limity i ograniczenia czy oferowana powierzchnia.

Możesz też zdecydować się na ofertę agencji WeNet, która oferuje sklep internetowy PrestaShop z domeną i hostingiem w ramach jednego pakietu.

3. Ile kosztuje oprogramowanie e-sklepu?

Koszt strony internetowej ze sklepem zależy również od wybranej platformy e-commerce, która gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie witryny oraz umożliwia klientom robienie zakupów. Tego rodzaju oprogramowanie różni się jednak od siebie nie tylko ceną, ale również funkcjonalnościami. Poniżej przedstawiamy 4 najpopularniejsze opcje.

Platforma Open-Source

Z pewnością zainteresuje Cię fakt, że na rynku dostępne są darmowe platformy e-commerce. Jedną z nich jest oprogramowanie Open-Source np. PrestaShop. Rozwiązanie z otwartym kodem źródłowym zapewnia rozwój witryny, ale nie gwarantuje jednak technicznego wsparcia. A przecież wdrożenie i optymalizacja e-sklepu wymaga technicznej wiedzy specjalisty, za którą musisz już zapłacić.

Platformy e-commerce typu Open-Source gwarantują dużą elastyczność, choć większość funkcji i dodatków jest dodatkowo płatnych. Ostateczny koszt zależy więc od potrzeb i konkretnego projektu strony WWW. Dodatkowo musisz wykupić domenę i hosting.

Platformy SaaS

Jeżeli chcesz szybko i tanio stworzyć stronę ze sklepem, to platforma SaaS może być dla Ciebie rozwiązaniem. Choć oprogramowanie „chmurowe” gwarantuje niski koszt początkowy, zapewnia hosting w cenie i jest łatwe w obsłudze, to ma też istotne wady. Przede wszystkim weź pod uwagę fakt, że w tym przypadku sprzedawca nie jest właścicielem sklepu, a jedynie go wynajmuje.

Platformy dedykowane

Sklep internetowy na dedykowanej platformie e-commerce to kosztowna inwestycja. Stworzenie witryny sprzedażowej od zera oraz nieustanny rozwój systemu wymaga bowiem pracy sztabu specjalistów – od programistów po grafików. Ich czas oraz wysiłek kosztuje, a wycena w przypadku tego typu oprogramowania ma zawsze indywidualny charakter.

Platformy licencjonowane

Jedną z najdroższych opcji, jeśli rozważasz założenie sklepu internetowego, są platformy licencjonowane. Na ostateczną wyceną ma w tym przypadku wpływ zarówno (wysoka) cena licencji, jak i jednorazowy koszt wdrożenia. Oprogramowanie przeznaczone jest bardziej dla liderów e-commerce niż dla małych i średnich biznesów. Duża inwestycja pozwala uzyskać przewagę nad konkurencją.

Od czego zależy cena strony sklepu internetowego?

Jak widzisz, trudno jednoznacznie określić, ile kosztuje strona internetowa ze sklepem. Wpływa na to również fakt, że cena obejmuje nie tylko wdrożenie witryny, ale również jej prowadzenie. Wydatki związane z domeną, hostingiem czy platformą e-commerce to więc dopiero początek. Planując budżet, weź pod uwagę koszty związane z takimi kwestiami jak:

 • administracja i bieżąca obsługa klientów,
 • systemy płatności i metody wysyłki,
 • projekty graficzne i web design,
 • pozycjonowanie i reklama internetowa,
 • instalacja certyfikatu SSL,
 • logistyka i magazynowanie,
 • treści do sklepu (np. opisy i zdjęcia produktów oraz regulaminy),

Pamiętaj, że zanim zaczniesz sprzedawać swoje towary w sieci, musisz jeszcze dopełnić szeregu formalności – one również generują wydatki np. księgowość czy składki ZUS.

Dlaczego budowę e-sklepu najlepiej powierzyć agencji?

Wiesz już, jakie są koszty stworzenia strony internetowej ze sklepem. Jeśli nadal nie masz pewności, od czego zacząć i nie znasz się na kwestiach technicznych związanych z e-commerce, to powierz budowę e-sklepu agencji interaktywnej WeNet. Certyfikowany partner PrestaShop w Polsce gwarantuje wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć sprzedawać online.

Już na początku współpracy specjaliści zbadają Twoje potrzeby, aby przygotować dokładną wycenę i zaproponować Ci pakiet skrojony na miarę Twojego biznesu. Skorzystaj z oferty, a otrzymasz:

 • nowoczesny i elastyczny sklep internetowy na własność,
 • sprawny hosting i unikalną domenę w pakiecie oraz niezbędne regulaminy i certyfikat SSL,
 • integracje z zewnętrznymi narzędziami takimi jak: systemy magazynowo-księgowe, firmy kurierskie i systemy płatności,
 • dostęp do nowoczesnych narzędzi oraz inteligentnych rozwiązań sprzedażowych,
 • wsparcie eksperta e-commerce, który służy pomocą przez cały okres współpracy,
 • responsywną, funkcjonalną, atrakcyjną i przyjazną w obsłudze stronę internetową sklepu.

Chcesz skutecznie sprzedawać w sieci? Zamów darmową konsultację na WeNet.pl i przekonaj się, jak niewiele dzieli Cię od sukcesu w e-handlu. Nie zwlekaj – zadbaj o swoją obecność w sieci już teraz.