Dobry catering na ślub – czym się wyróżnia?

Kiedy decydujemy się na organizację skromnego, kameralnego wesela z pewnością nie będzie interesowało nas wynajęcie lokalu. W takich sytuacjach najczęściej decydujemy się na wynajęcie małej salki lub organizację przyjęcia we własnym domu / ogrodzie czy nawet mieszkaniu. W takich sytuacjach z pewnością ważne jest, aby zadbać o dobry catering. Warszawa jest miejscem szczególnym - tam konkurencja jest największa. Na co zatem zwrócić uwagę?

Jak znaleźć dobrą firmę cateringową?

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na atrakcje na wesele jakie dana firma ma w swojej ofercie. Ważne jest, aby oferta była szeroka. Jednak najlepiej gdy firma specjalizuje się w konkretnej kuchni. Dla przykładu polskiej, włoskiej lub orientalnej. Jeśli jedna firma oferuje dania z tych wszystkich kuchni świata, nie mogą być z pewnością specjalistami. Nie istnieje możliwość wyspecjalizowania w wielu odmiennych rodzajach dań.

Warto również zwrócić uwagę na opinię klientów. Najlepiej kiedy istnieje możliwość zapytania o opinię „żywego” człowieka. Kierowanie się jedynie opiniami w Internecie może nas zmylić. Kiedy jednak wszystkie opinie są pozytywne i widocznie szczere to można im z reguły ufać.

Dużą rolę przy wyborze cateringu z pewnością odgrywa także cena. Warto zebrać kilka ofert różnych firm i na tej podstawie wyszukać najtańszego i jednocześnie dobrego cateringu. Ponadto warto też zastanowić się nad ofertą food trucków na wesele. Jest to bardzo zaskakujące rozwiązanie dla tego typu imprez. Może więc służyć jako niespodzianka dla gości. W końcu food trucki zyskują coraz większą popularność.

Atrakcje na wesele

A jakie atrakcje na wesele mogą zaoferować nam firmy cateringowe? Lista nie ma końca. Zaczynając od wspomnianych już food trucków, które mogą być utrzymane w wybranej tematyce. O tych z fast food po takie ze zdrowymi przekąskami. Dalej można by wymieniać przystawki o przepięknych barwach i niespotykanych kształtach. Często będące istnymi dziełami sztuki. Najróżniejsze kształty z owoców czy też przepiękne i przepyszne kolorowe babeczki. Można wziąć też pod uwagę „płonące” potrawy, równie niezwykle spektakularne.

Jednym słowem od dań wegetariańskich, po mięsne. Od pikantnych po słodkie. Od przystawek do deseru. Tak naprawdę niektórzy kulinarni magicy są w stanie oczarować każdą swoją potrawą. Te atrakcje mogą być jednocześnie prezentem dla gości, które są tak popularne w ostatnich latach.

Co jeszcze jest ważne przy doborze dobrego cateringu? Jedną z podstawowych informacji jakie należy zebrać jest zakres działania danej firmy. Czyli w jakich lokalizacjach świadczą usługi? Czy załapiemy się ze swoją miejscówką.

Podsumowanie

Do znalezienia dobrego cateringu jest potrzebny dogłębny research. Warto rozpocząć poszukiwania w interesującej nas lokalizacji. Następnie trzeba zebrać oferty od firm, które z jakiegoś powodu przykuły naszą uwagę. Później warto wszystko ze sobą porównać, biorąc pod uwagę dostępne opinie klientów. Firma, której oferta nas najbardziej zaciekawi, a dodatkowo będzie mieć pozytywne opinie z pewnością zostanie wybrana.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.