Rzucenie palenia dla wielu palaczy jest wręcz czymś niemożliwym. Jeżeli borykasz się z takim problemem i nieustannie, bezskutecznie starasz się rzucić palenie – może to być wówczas kwestia odpowiedniego przygotowania i nastawienia. Jeżeli pragniesz w końcu ostatecznie rozprawić się z paleniem – dowiedz się w jaki sposób się do tego przygotować i czego unikać w trakcie rzucania palenia. Zapraszamy do lektury.

 Czego unikać w trakcie rzucania palenia

Jak się przygotować do rzucania palenia?

Przede wszystkim jest to odpowiednie nastawianie. Musisz przygotować się do tego, że droga w rzucaniu, zwłaszcza na początku – wcale nie jest prosta. Jest to wiele wyrzeczeń na które odpowiednio trzeba się przygotować. Musisz podjąć nieodwołalną decyzję, którą odpowiednio uzasadnij na swoją korzyść. Wypisz wszystkie zalety rzucania palenia na kartce. Decyzję o rzuceniu palenia podejmij tylko w przypadku, gdy będziesz przekonany co do tego. Wyznacz sobie termin, w którym ostatecznie zrezygnujesz z palenia i zapalisz tego ostatniego papierosa w swoim życiu. Ten dzień zaplanuj tak, żeby był relaksujący i przyjemny. Weź urlop w pracy jeżeli to konieczne. Na czas odwyku od nikotyny zrezygnuj z znajomych palaczy. Spotkaj się z osobami niepalącymi, którzy z pewnością podtrzymają Cię w tym trudnym okresie. Staraj się pić dużo wody i uprawiać aktywności fizyczne. Takie zajęcie będzie z pewnością bardzo dla Ciebie pomocne. Zadbaj o to, aby mieć cały czas przekąski wokół siebie. Dzięki temu skutecznie zajmiesz czymś ręce, gdy przyjdzie ochota na papierosa. Poza tym mów o rzuceniu palenia jak największej ilości ludzi. Dzięki temu będziesz czuł wstyd przy okazaniu braku charakteru, co na pewno będzie pomocne.

Czego unikać podczas rzucania palenia?

Koniecznie unikaj znajomych palaczy. Przynajmniej na okres detoksu. Wytłumacz im, że walczysz z tym nałogiem, na pewno to zrozumieją. Z czasem zaczniesz unikać ich z innego powodu – będą po prostu śmierdzieć dymem papierosowym! Unikaj miejsc i okoliczności w których zdarzało Ci się palić papierosy. Stare mieszkanie przemebluj – wówczas zdecydowanie mniej będzie Ci przypominało o starych nawykach. Zdecydowanie unikaj alkoholu i kawy, jeżeli przy tych czynnościach sięgałeś po używki. Unikaj wszelkich czynności przy których sięgałeś po papierosy. Pogaduszki przez telefon, oglądanie filmów – to tylko przykłady. Do tego wszystkiego staraj się unikać stresu i pośpiechu – to w niczym nie pomoże. Dlatego bardzo ważnym jest wzięcie urlopu na czas detoksu. Wówczas możesz zaplanować cały dzień tak, aby jak najmniej myśleć o papierosach. Zadbaj o przyjemności małe i większe, które będę wynagradzały Ci walkę z nałogiem.

Nie zapomnij również o tabletkach Nicorix, które będą pomocne przy rzucaniu palenia. Pierwsze objawy odstawienia nałogu znikną już po kilku dniach. Trzeba tylko przetrwać te pierwsze momenty bez papierosów. Możesz być pewien, że z czasem będziesz w stanie wrócić do Twoich normalnych i zwykłych czynności, bez potrzeby sięgania po papierosy. Możesz również wspomagać się odpowiednim tabletkami z apteki, które pomagają w walce z papierosami. Wbrew pozorom są one naprawdę skuteczne.

Rzucenie papierosów jest jak najbardziej możliwe i wszystko zależy od siebie. Ceń swoje zdrowie ponad wszystko i pozbądź się tego wyniszczającego  życie problemu.  

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.