Zgodnie z zapowiedziami Premiera od 6 maja ponownie mogą zostać otwarte przedszkola oraz żłobki. Przy czym kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa zostały pozostawione dyrektorom przedszkoli i samorządom.

Dlatego po zapoznaniu się z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej, wspólnie z dyrektorami jednostek zdecydowaliśmy, że otwarcie gminnych przedszkoli dla dzieci nastąpi 18 maja br.

Od 6 maja w obiektach przedszkolnych zostaną przeprowadzone niezbędne przeglądy sanitarne i bhp oraz opracowane wewnętrzne procedury postępowania przyjmowania dzieci jak i ich odbioru, zasady postępowania personelu uwzględniające również ewentualny wypadek zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.

Ponadto, by zapewnić bezpieczeństwo sanitarne dzieciom i opiekunom, usunięte zostaną przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub zdezynfekować. Musimy również zadbać o zorganizowanie bezpiecznego żywienia.

W tym czasie wszystkie przedszkola zostaną odpowiednio zdezynfekowane i wyposażone w środki higieniczne potrzebne do bieżącego funkcjonowania oraz w indywidualne środki ochrony osobistej dla pracowników.
Wszystkie działania związane z przygotowaniem jednostek do objęcia opieką naszych najmłodszych mieszkańców skonsultujemy z właściwymi służbami.

Ochrona zdrowia i zapewnienie bezpieczeństwa dzieci oraz pracowników to cel nadrzędny. W przypadku zmiany decyzji będziecie Państwo niezwłocznie poinformowani.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 kwietnia 2020 r. rodzice, którzy pozostaną w domu, by opiekować się dzieckiem, będą mogli otrzymywać zasiłek opiekuńczy.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.