Już dziś w chrzanowskim kinie "Sztuka" można obejrzeć najnowszą polsko-włoską produkcję historyczną. "Bitwa Pod Wiedniem" to przeniesiona na ekran z epickim rozmachem historia jednej z najsłynniejszych bitew w historii, stoczonej 12 września 1683 roku miedzy wojskami króla Jana III Sobieskiego a armia osmańskiego wodza Kary Mustafy.

Film właśnie dziś wchodzi na ekrany kin w Polsce i chrzanowscy widzowie mogą go zobaczyć już w dniu premiery. W obsadzie poza włoskimi aktorami zobaczymy całą plejadę gwiazd polskiej sceny filmowej. W roli króla Jana III Sobieskiego - Jerzy Skolimowski, Leopolda Habsburga zagra Piotr Adamczyk, zaś księżną Eleonorę Lotaryńską - Alicja Bachleda-Curuś. W filmie historycznym nie mogło zabraknąć oczywiście niezapomnianego odtwórcy roli Kmicica z "Potopu". Daniel Olbrychski wcielił się tu w rolę generała artylerii koronnej, Marcina Kazimierza Kątskiego.

Pierwszy seans już o godzinie 15.30. Obraz wyświetlany będzie do 26 października. Szczegółowe informacje na temat seansów i biletów znaleźć można na stronie MOKSiR.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.