Co roku we wrześniu sympatycy turystyki rowerowej z niecierpliwością wyczekują informacji o rajdzie imienia Władysława Mamota. Cyklicznie przyciąga on rowerowych zapaleńców. Tegoroczny rajd, organizowany już po raz dwunasty, zaplanowany został na 23 września. Niedzielny termin daje możliwość startu również osobom na co dzień zapracowanym.

Organizatorzy oprócz 20 kilometrowej trasy jak zawsze przygotowują dodatkowe atrakcje. Spośród wszystkich uczestników wylosowane zostaną dwie nagrody główne w postaci dwóch rowerów oraz nagrody pocieszenia. Najmłodszy uczestnik jadący indywidualnie na rowerze oraz najliczniejsza rodzina również otrzymają nagrody.

XII Rodzinny Rajd Rowerowy imienia Władysława Mamota organizowany jest przez Komisję Turystyki Kolarskiej przy oddziale PTTK Chrzanów razem z Urzędem Miejskim w Chrzanowie. Start i metę rajdu zaplanowano przy przy Szkole Podstawowej nr 6 w Chrzanowie (ul. Dworska 5). Zapisy prowadzone będą na starcie w dniu rajdu od godziny 9:15, wpisowe wynosi 3 złote.

Portal Chrzanowski24.pl objął imprezę patronatem medialnym. Po rajdzie na naszej stronie dostępna będzie galeria i relacja z imprezy.

Jerzy Gut, Przewodniczący KTK przy PTTK w Chrzanowie na czele jednego z poprzednich rajdów. fot. Tomasz Jeska