Już niedługo wszyscy rowerzyści będą mogli połączyć siły i przejechać wspólnie ulicami miasta tworząc pierwszą chrzanowską masę krytyczną.

Rowerzyści w ten sposób manifestować będą potrzebę pokazania władzom miasta swoich potrzeb. - Chcemy, by zaczęła powstawać infrastruktura rowerowa. Przede wszystkim alternatywa dla jazdy samochodem czy autobusem - informują organizatorzy na plakatach i ulotkach, które już niedługo pojawią się w mieście. Warto podkreślić, że z założenia organizacja masy krytycznej nie ma na celu wyłącznie blokowania miasta. Rowerzyści w ten sposób chcą pokazać, że oni też są ruchem.

Start pierwszej chrzanowskiej masy krytycznej planowany jest na dzień 1 lipca o godzinie 17:00 w samym centrum Chrzanowa. Następnie z rynku rowerzyści przejadą między innymi ulicami Kadłubek, Podwale i Sienną, przez Starą Hutę na Oświęcimską by Śląską i Mickiewicza powrócić w stronę Rynku. Taki przejazd z pewnością zostanie dostrzeżony nie tylko przez kierowców.

Informację na temat masy można śledzić na stronie internetowej oraz Facebooku. Trasa planowanego przejazdu dostępna jest do wglądu w Google Maps.

Zdjęcie z rekreacyjnego rajdu rowerowego Kraków - Trzebinia 2012

Ulotka promująca I Chrzanowską Masę Krytyczną: