Piękno natury można przedstawić na wiele sposobów. Jan Kochanowski pisał na ten temat fraszki. Claud Monet namalował wiele pejzaży. Wśród artystów uwieczniających te przemijające chwile są również fotografowie z grupy “Szkoła Widzenia” z Jaworzna.

Wernisaż wystawy fotograficznej ”Wiosenny Spacer” odbędzie się 30 maja o godzinie 18 w ”Galerii Na Piętrze” chrzanowskiego MOKSIR-u. - Zdjęcia robione wiosną ubiegłego roku przywodzą na myśl całodniowy, wiosenny spacer. Można na nich zobaczyć, jak podobnie a jednocześnie bardzo odmiennie, autorzy postrzegają Jaworzno - mówi Tomasz Huniak, działacz w grupie. Zdjęcia, obejmują szeroką tematykę. Przedstawione są drogi, lasy, nawet dworzec kolejowy. Nie oznacza to jednak, że są one pozbawione wspólnych cech. Wręcz przeciwnie. - Najważniejszą i najbardziej rzucającą się w oczy jest to, że nie ma na nich żadnych „udziwnień” - dodaje Huniak.

Jaworznicka grupa fotograficzna działa na terenie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Opiekuje się nią kierownik katowickiej galerii fotografii “Pusta”, adiunkt na Uniwersytecie Śląskim, dr hab. Jakub Byrczek. Wystawa “Wiosenny Spacer” była wydarzeniem roku 2011 na terenie Jaworzna. W MOKSIR-ze będzie ją można oglądać przez cały czerwiec. Wstęp jest bezpłatny. Patronat medialny nad imprezą objął portal Chrzanowski24.pl

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.