Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zapraszają na wykład dr Aleksandry Namysło, który odbędzie się 18 lutego 2010r. o godzinie 12.00 w Sali Marmurowej przy Alei Henryka 30.

Wykład pt."Położenie i zagłada żydowskich mieszkańców Wschodniego Górnego Śląska" poprowadzi dr Aleksandra Namysło która jest pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Katowice oraz autorką wielu artykułów i publikacji o tematyce żydowskiej min : (red.) Zagłada Żydów zagłębiowskich (2004), (red.) Zagłada Żydów na polskich terenach wcielonych do Rzeszy (2008), (red.) „Kto w takich czasach Żydów przechowuje?” (2009) oraz wydanej ostatnio publikacji Zanim nadeszła Zagłada… Położenie ludności żydowskiej w Zagłębiu Dąbrowskim w okresie okupacji niemieckiej (2009), która prezentowana będzie w trakcie spotkania.

źródło: UM Chrzanów, www.chrzanow.pl

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.