Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzebini zapraszają miłośników filmu na przegląd studenckich etiud filmowych, który odbędzie się w dniu 8 stycznia 2010 roku o godz. 18.00 w trzebińskim Kinie „Sokół". Wstęp na imprezę jest bezpłatny.


Podczas trzebińskiej prezentacji będziemy mogli zobaczyć następujące filmy:

7109 KM (reż. Marcin Filipowicz, rok produkcji: 2008, czas prezentacji: 20 minut)
Film dokumentalny o podróży młodego Polaka koleją transsyberyjską w celu spotkania Tanyl - dziewczyny, w której zakochał się kilka miesięcy wcześniej podczas podróży po Syberii. Nie informuje jej o tym, gdyż chce zrobić urodzinową niespodziankę, a nawet nie wie, czy zastanie ją na miejscu. Chce sprawdzić, co tak naprawdę jest między nimi i zapytać ja, czy nadal ją kocha. By tego dokonać pokonuje dystans 7109 km.

MYJNIA (reż. Jan P. Matuszyński rok produkcji: 2008, czas prezentacji: 20 minut)
Andrzej musi zostać w myjnie samochodowej na nocną zmianę. Z początku wydaje się, że to będzie kolejna spokojna noc. Do momentu, gdy do myjnie wjedzie żółty Wartburg...

KASZEL UMARLAKA (reż. Krzysztof Borówka, rok produkcji: 2009, czas prezentacji: 20 minut)
Czy w małych, zapomnianych przez świat miasteczkach można jeszcze spotkać wiedźmy? Czy świnia przynosi szczęście i może ustrzec człowieka przed chorobą? Ed, cyniczny i zmęczony życiem poseł z Warszawy, przybywa do małego miasteczka walczyć o reelekcję i załatwiać ciemne interesy z miejscowym wójtem. Magiczne rytuały odprawiane wspólnie przez gospodynie i córkę wójta, spotkanie z topielcem i nietypowa przyjaźń ze świnią na zawsze odmienią jego życie.

OSIEM 9 (reż. Paweł Jóźwiak Rodan, rok produkcji: 2010, czas prezentacji: 30 minut)
Historia Natana, Mateusza, Emila i Ani. Bohaterowie nie wiedzą za bardzo co chcą w życiu robić. Zagubieni gonią za łatwymi i szybkimi przyjemnościami, nie dającym jednak szczęścia. Natan w pewnym momencie zaczyna kręcić film o swoich rówieśnikach. O pokoleniu 89. Na światło dzienne wychodzą głęboko skrywane tajemnice. Stąd o krok do tragedii...

ZA HORYZONT (reż. Kuba Czekaj, rok produkcji: 2007, czas prezentacji: 32 minuty)
Malina i Żurek zapisują swoje widzenie świata kamerą w telefonie komórkowym. Pewnego dnia są oni świadkami przestępstwa, które wiele zmieni w ich życiu. Mały chłopiec, Szczeniak nie może pogodzić się ze stratą Matyki, z tym, że jego ojciec próbuje sobie ułożyć życie od nowa. Pewnej nocy los połączy całą trójkę, wyrusza w podróż za horyzont.

BABCIA WYJEŻDŻA (reż. Tomasz Jurkiewicz, rok produkcji: 2009, czas prezentacji: 18 minut)
16 letni Jurek, chłopak ze wsi, ma problemy w zawodówce - ciągle zmyśla i kłamie. Wkrótce ta umiejętność bardzo mu się przyda. Kiedy babcie chłopca, najbliższa mu osoba, zostanie zabrana do szpitala, Jurek będzie musiał sam radzić sobie z ojcem alkoholikiem.

WESOŁYCH ŚWIĄT (reż. Tomasz Jurkiewicz, rok produkcji: 2009, czas prezentacji: 30 minut)
Pewnego przedświątecznego dnia do małego domu kultury na prowincji puka Afroamerykanin Mak. Kierownik i instruktorzy placówki urządzają na jego cześć wielką ucztę, wręczając mu pieniądze i podarki. Jak się okazuje, nie jest to zwykła kurtuazja - dom kultury właśnie spodziewa się delegacji z Unii Europejskiej, która ma zdecydować o jego „być albo nie być". Historia zaczyna się komplikować w momencie, kiedy okazuje się, iż do miasteczka przyjeżdża jeszcze trójka unijnych komisarzy.Źródło: UM Trzebinia