MOKSiR w Chrzanowie zaprasza na Koncert Noworoczny trzech polskich tenorów: Dariusza Stachury, Adama Zdunikowskiego, Pawła Skałuby.

Koncert „Trzech tenorów” to sprawdzona już od wielu lat formuła koncertu wypracowana przez słynnych Luciano Pavarottiego, Plácida Dominga i José Carrerasa, która każdorazowo przyciąga rzesze słuchaczy.

Dariusz Stachura jest solistą Teatru Wielkiego w Warszawie i równocześnie usłyszeć go można w operze norymberskiej. Dostrzeżony został na konkursach śpiewaczych i dzięki temu zaproszono go do występów u boku Mirelli Freni - na zmianę z Luciano Pavarottim - podczas wystawień Cyganerii w 100-lecie tej opery.

Adam Zdunikowski również jest solistą sceny narodowej w Warszawie. Laureat międzynarodowych konkursów wokalnych, wykonawca znakomitych kreacji operowych i oratoryjnych. Do największych sukcesów zalicza udział w europejskim prawykonaniu „Psalmów jerozolimskich” Norma Sheriffa pod dyrekcją kompozytora oraz w koncercie „Stabat Mater” pod batutą Nello Santiniego. Współpracuje z hamburską Staatsoper oraz Teatrem Narodowym w Pradze.

Paweł Skałuba to pierwszy tenor Opery Bałtyckiej, laureat międzynarodowych konkursów. Ma na koncie nagrania płytowe m.in. z Karoliną Ingleton, popularną śpiewaczką z Toronto.

29.01.2010r., godz. 19.00
Sala teatralna MOKSiR
Bilety w cenie 40 zł


do nabycia: INFORMACJA MOKSiR,
tel. 32 6233086 w.53

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.