17 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie Jesiennego Konkursu Poetyckiego o „Czarny Parasol`2010”, organizowanego przez Libiąskie Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu. Laureat pierwszej nagrody w kategorii młodzieży - Łukasz Boratyński z Gromca - pisał w jednym ze swoich wierszy"

„Katedry chmur runęły – jak ciężkie są, wie tylko ten,
co niegdyś cegły obłoku na plecach, pod niebo wytrwale zanosił…”


Ogółem na konkurs, który z uwagi na nadesłane prace m.in. z Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego i innych mniejszych miejscowości urósł do rangi wydarzenia ogólnopolskiego, wpłynęło 110 wierszy autorstwa 37 poetów. Jury w składzie: Antoni Buchała – polonista i dyrektor LO KSW w Libiążu, Elżbieta Adamiec – libiąska poetka oraz Bożena Kikla – kierownik Działu Merytorycznego LCK, w kategorii I przyznało ponadto dwa równorzędne II miejsca: Dawidowi Czernikowi z Libiąża za zestaw wierszy oraz Martynie Kopeć z Płazy, która równocześnie otrzymała specjalne wyróżnienie za sprawny warsztat poetycki. III miejsce przypadło Ewie Szlachetce z Chrzanowa. Wyróżnienia otrzymali: Nadia Chochlińska z Chrzanowa oraz Julia Kasperczyk z Libiąża.


W kategorii dorosłych I miejsce zdobył zestaw wierszy autorstwa Wojciecha Roszkowskiego z Tykocina. Drugie nagrody zdobyły wspólnie: Monika Jarczyk z Warszawy i Ewa Musiorska z Jaworzna. Trzecią nagrodę przyznano Mirosławowi Trybusiowi z Bobrka, natomiast wyróżnienia zdobyli: Jadwiga Grabarz z Nowego Wiśnicza, a także Beata Patrycja Klary z Gorzowa Wielkopolskiego. Specjalne wyróżnienie za sprawny warsztat poetycki przyznano wielokrotnemu laureatowi konkursów poetyckich i satyrycznych LCK, Wacławowi Płonkce z Alwerni. Podsumowaniem poetyckiego wieczoru było spotkanie z członkiem chrzanowskiej grupy „Cumulus” Antonim Dobrowolskim, który zaprezentował specjalnie przygotowany na tę okazję fragment własnej twórczości.
Informacja oraz zdjęcie Libiąskie Centrum Kultury