Zapowiada się ciekawe widowisko w Krakowie, na które mogą wybrać się także mieszkańcy powiatu chrzanowskiego. Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle typu "światło-dźwięk" łączące efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne odbędzie się w ramach X Jubileuszowej Wielkiej Parady Smoków.
Gigantyczne, pływające i latające smoki: dmuchane, pływające i latające (do 25m długości i 15 m wysokości), umieszczone na barkach i statkach pojawią się dziś od 21.30 w Zakolu Wisły pod Wawelem. Animować je będą aktorzy Teatru Groteska.
Widowisko początkowo miało zostać zaprezentowane 5 czerwca, jednak ze względu na znaczne zniszczenia wywołane ulewnymi deszczami zostało przeniesione właśnie na dziś.
W tym roku smoki zatańczą do muzyki klasycznej, m.in. utworów Prokofiewa, Straussa, Ravela i Mahlera. Specjalnymi gośćmi parady będą m.in. nowi, fantastyczni przedstawiciele smoczego gatunku, m.in. obsada widowiska Smoki na Expo w Szanghaju.

Organizatorem wielkich widowisk plenerowych na Wiśle i parad smoków jest od 2000 r. krakowski Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska.


Warto wspomnieć, że w ramach 10-j Parady Smoków Nagrodę Specjalną Biura Podróży Golden Travel zdobył Smok ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini „Smok Wawelski”, której uczniowie już wcześniej ze swoim smokiem zajmowali drugie miejsce w kategorii prezentacji z podstawówek i gimnazjów.

fot. Krakow.pl