Wakacyjny turniej unihokeja

Trzyosobowe drużyny rywalizowały na klatce LCK 11 lipca w zmaganiach w coraz popularniejszej dyscyplinie sportu – unihokeju. Stawką sportowych zmagań były pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Libiąskie Centrum Kultury.

Turniej zorganizowany w ramach tegorocznej Akcji Lato rozgrywany był systemem każdy z każdym. Najlepsza w rozgrywkach okazała się drużyna o nazwie „FC Polne Krzaki” występująca w składzie Paweł Rutkowski, Adrian Woźniak i Damian Walor, którzy wygrali wszystkie turniejowe mecze. Drugie miejsce zdobyli Gabriel Sułkowski, Jan Kania i Hubert Sokołowski grający jako „Smoki”, a trzecie przypadło „Skejtom” w składzie Szymon Górecki, Marysia i Jan Szkaradek.Mundialito 2011

Strzelili w turnieju aż 20 bramek, tracąc tylko jedną. Drużyna o nazwie „ABG” bezapelacyjnie zwyciężyła w corocznym turnieju piłkarskim organizowanym przez LCK w ramach „Akcji lato”. Tegoroczną edycję rozegrano 20 lipca na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół w Libiążu, w kategorii wiekowej do 15 lat.

Zwycięzcy piłkarskich rozgrywek otrzymali puchar i dyplom, a także nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, które odebrał kapitan Norbert Lelito. Ciekawostką turnieju był występ dwóch drużyn, której zawodnicy są fanami najlepszego klubu piłkarskiego na świecie – FC Barcelona. Gdy obie drużyny o wdzięcznie brzmiących nazwach „Prawie jak Barca” i „FC Barca” stanęły obok siebie na boisku, jedna z nich musiała ubrać koszulki na lewa stronę, inaczej w meczu wszyscy zawodnicy wystąpiliby w takich samych strojach! W tym bezpośrednim pojedynku lepsi okazali się zawodnicy drużyny „Prawie jak Barca”, którzy ostatecznie zajęli 3 miejsce. Druga pozycja w turnieju, jedynie lepszą różnicą bramek, przypadła „Kudłatym Robakom”. Czwarte miejsce w zmaganiach zdobyła „FC Barca” a piąte „Manchester”.Wakacyjna wycieczka

Ogród zoologiczny w Chorzowie był celem autokarowej wycieczki zorganizowanej 19 lipca przez Libiąskie Centrum Kultury w ramach tegorocznej „Akcji Lato”. Dopisała pogoda, więc nie było najmniejszych przeszkód by podziwiać zwierzęcych mieszkańców Zoo. Uczestnicy wycieczki mogli poznać przedstawicieli grupy antylop, m.in. kudu, koby, elandy i gnu brunatne. Była okazja pogłaskać kucyki, podziwiać przedstawicieli jeleniowatych i zobaczyć na wybiegu słonia indyjskiego, nosorożca, bizony, wielbłądy, owce grzywiaste, zebry, lamy itd. W specjalnych pawilonach można było zobaczyć drapieżniki, głównie z rodziny kotowatych. W Skalnej Kotlinie Dinozaurów można było przenieść się w czasy mezozoiku w towarzystwie zrekonstruowanych okazów zwierząt żyjących na obszarze Azji. W chorzowskim zoo oglądać można nie tylko zwierzęta na wybiegu. W Egzotarium uczestnicy wycieczki z LCK zobaczyli gatunki ssaków naczelnych oraz gadów. Najnowsza atrakcją ogrodu zoologicznego jest minizoo, w którym można było spotkać domowe gatunki zwierząt takie jak: świnki morskie, króliki, kuce, kozy, owce, świnki wietnamskie czy papużki faliste.

LCK zaprasza na równie atrakcyjne wyjazdy w ramach Akcji Lato; m.in. do Parku Doświadczeń w Krakowie, Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu i Parku Wodnego w Dąbrowie Górniczej.

tekst: Libiąskie Centrum Kultury

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.