Jak informowaliśmy kilka dni temu trzebińskie kino stało się jednym z najbardziej innowacyjnych w całej Polsce za sprawą wprowadzenia transmisji saltelitarnych na żywo przy wykorzystaniu technologii HD. Znany jest już program transmisji w październiku. Trzebiński MGOKSiR zaprasza na operę i balet - między innymi z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Ponizej szczegółowy program propozycji na październik i następne miesiące.

Bilety w cenie 35 złotych oraz 30 zł (ulogowy lub karnet na 3 spektakle). Bilety na pierwszy rzut oka są bardzo drogie - jednak koszty przeprowadzenia całego procesu transmisji na żywo w technologii HD a także obsługi napisów w języku polskim do każdej projekcji są bardzo duże. Cena w porównaniu do całego przedsięwzięcia związanego z wyjazdem do opery jest jednak nieporównywalnie mniejsza - powiedzial Michał Mazurek z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzebini. Trzeba mu słusznie przyznać rację - wielu mieszkańców długo czekało na taką ofertę.

Dodatkowym atutem transmisji będą wyświetlane podczas przerwy zakulisowe wydarzenia - czego będąc w operze nie zobaczymy.

Michał Mazurek na razie ostrożnie wypowiada się na temat transmisji innych wydarzeń takich jak mecze piłkarskie czy koncerty. Widząc jednak prawidłowy kierunek rozwoju kina pewnie i tego się doczekamy.

Z komentarzy użytkowników jasno wynika, że chcieliby oni także by kina w Chrzanowie i Libiążu szły w tym kierunku - na razie jednak to trzebińskie wyprzeda je zdecydowanie.

Komentarze   
0 #1 pkw 2010-09-21 15:21
Widać poprostu że kino w Trzebini jest bardzo dobrze zarządzane i brane poważnie przez zarządzającyh i przez widzów, natomiast kina w Chrzanowie i Libiążu świecą pustkami i jest to odpowiedź widzów na fatalny repertuar jaki sie im serwuje nie wspominając już o braku 3D czy czasu z jakim wyświetlane są filmy od premiery - totalna porażka.
Cytować
0 #2 marsel 2010-09-21 15:29
wszystko ładnie pięknie ale 35zeta to chyba cena zaporowa - czy innym jest opera, teatr na żywo fizycznie oglądany a co innego na żywo z ekranu nawet w 3D, mam smutne wrażenie że urzędnicy um i ich rodziny jak zawsze dostaną wejściówki z`afriko a reszta wybuli 30/35zł, i teraz policzcie, pójdziecie z partnerem to 70zł was kosztować będzie, tanio? w porównaniu do naszych lokalnych zarobków śmiem wątpić. Max cena powinna być jak za film 3d czyli 20zł.
Pytanie co wreszcie z chrzanowskim kinem Sztuka zrobią? bo mam nadziję że coś do jasnej chol....ry zrobią bo nie może być przecież żeby takie duże kino stało pustką i wyświetlało filmy dla jednej osoby!!!!!!!!
Cytować
0 #3 tomasz jeska 2010-09-21 15:33
Transmisja nie będzie w 3D (w sensie specjalne okulary, odstające od ekranu postacie itp). Technologia obrazu HD (spodziewam się idealnej jakości obrazu) + dźwięk Dolby Digital Surround.
Cytować
0 #4 lilianna 2010-09-21 18:07
Po likwidacji Impresariatu, który prezentował na żywo spektakle teatralne, w podobnych albo często niższych cenach, będziemy mieli namiastkę tego typu kultury.
Szkoda, bo gra aktorska oglądana na żywo, jest nie do zastąpienia...: sad:
Cytować
0 #5 Krzysio 2010-09-21 18:26
No i z cena to pojechali aż strach :sad:
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.