Dzisiaj o godzinie 18:30 w chrzanowskim MOKSiRze z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przedstawiony zostanie spektakl Michała Walczaka - Piaskownica w wykonaniu Teatru Imaginarium (działającym przy MOKSiR) . Po przedstawieniu organizatorzy zapraszają do Galerii na Piętrze na rozmowę z aktorami i reżyserem na temat pracy nad spektaklem.

Informacje o spektaklu:

Dramat Michała Walczaka, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia, to opowieść o poszukiwaniu bliskości i miłości, w tragikomiczny sposób opisująca współczesne relacje międzyludzkie. Jest to opowieść o naszym emocjonalnym kalectwie, o spotkaniu kobiety i mężczyzny, którzy nie potrafią stworzyć związku, nie potrafią być blisko, bo ich kontakt odbywa się za pomocą wzorów ze świata filmu i gier komputerowych.
W tytułowych rolach występują Agnieszka Szumańska i Dawid Jarosiński. Muzykę do spektaklu gra na żywo Daniel Róg.
Reżyseria Aneta Leśniakiewicz.

Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia.

Bezpłatne zaproszenia do odebrania w Informacji MOKSiR, ul. Broniewskiego 4, tel.32 623 30 86 wew.53

Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute - ITI) w Helsinkach. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony rokrocznie przez ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie.

Obchody Światowych Dni Teatru mają na celu promocję i międzynarodową wymianę informacji na temat teatru, pobudzenia kreacji i zwiększenia współpracy ludzi teatru; uświadomienia opinii publicznej wagi sztuki i artystycznej kreacji w życiu codziennym, w celu wzmocnienia przyjaźni i więzi międzyludzkich.

27 marca, co roku, rozsyłana jest wiadomość, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego człowieka teatru zawierająca jego przemyślenia na temat teatru i światowej harmonii. Pierwszą taką wiadomość wysłał w 1962 roku Jean Cocteau. Tego dnia odbywają się specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia teatralne itp. poświęcone znaczeniu i problemom teatru.


Już dziś zaprezentowany zostanie spektakl PIASKOWNICA z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. fot. MOKSiR Chrzanów

Informacja MOKSiR Chrzanów / Wikipedia