Mieszkańcy siedmiu gmin w Małopolsce zachodniej będą mogli w najbliższy piątek przywitać Nowy Rok pod chmurką. Specjalnie dla nich przygotowano pokazy sztucznych ogni i sporą dawkę muzyki. W powiecie chrzanowskim jedyną imprezę sylwestrową organizuje Chrzanów. Tradycyjna zabawa przy placu 1000-lecia rozpocznie się o godz. 22.30 i potrwa do 00.30.

W planach jest występ profesjonalnego DJ-a, liczne konkursy z nagrodami, takie jak ubieranie choinek oraz konkurs tańca. O północy standardowo odbędzie się pokaz sztucznych ogni. W tym roku szykuje się także niespodzianka, a mianowicie odsłonięcie lodowej figury. - To będzie postać chłopca symbolizującego 2011 rok - zdradza Teresa Wójcicka z MOKSiR-u. Koszt tej imprezy to blisko 30 tysięcy złotych.

Sylwester w powiecie oświęcimskim najhuczniej obchodzony będzie tym razem w Chełmku, jak zawsze w muszli koncertowej w parku Rodzinnym. Zabawa rozpocznie się o godz. 23. Gości bawić będzie DJ, a w ramach głównej atrakcji przewidziany jest pokaz sztucznych ogni. Koszt imprezy to ok. 6000 zł.

Gmina Brzeszcze również organizuje imprezę przy dźwiękach muzyki. Planowo zabawa ma się zakończyć ok. godz. 2. - W tym roku organizowana jest już piąta edycja sylwestra w plenerze. Współpracujemy z policją, strażą miejską, strażą pożarną i agencją komunalną. Dzięki temu następnego dnia rano, gdy ludzie idą do kościoła, w mieście jest czysto, w ogóle nie widać śladów nocnej zabawy - wyjaśnia Małgorzata Wójcik, dyrektor Ośrodka Kultury w Brzeszczach.

Niezbyt popisowo w kwestii imprez masowych wypada powiat olkuski.

Tutaj na wybór zabaw tanecznych pod chmurką nie możemy liczyć. Prawie żadna z gmin nie organizuje imprezy plenerowej. Jedynie w Bukownie możemy sylwestra spędzić pod gwiazdami. Punktem kulminacyjnym imprezy jest pokaz sztucznych ogni oraz - standardowo - życzenia od burmistrza. Wszystko rozpocznie się ok. godz. 22, a zakończy tuż po północy.

Ostatni z powiatów Małopolski zachodniej, powiat wadowicki, wypada najlepiej w tej klasyfikacji.

Tu możemy liczyć na plenerowe imprezy sylwestrowe aż w trzech gminach. Andrychów startuje o 22 ze swoim disco party prowadzonym przez DJ-a. Całość zamyka pokaz laserowy. Wadowice, jak każdego roku, nie urządzają typowej imprezy plenerowej. W zamian za to o godz. 19 organizowany jest pokaz sztucznych ogni. - To nasza coroczna tradycja - mówi Stanisław Kotarba, rzecznik prasowy wadowickiego magistratu. Koszt pokazu to 8000 zł. Impreza sylwestrowa organizowana jest również w Kalwarii Zebrzydowskiej. Program sylwestra nie został tu jednak jeszcze ułożony.

W Krakowie impreza zaczyna się na Rynku Głównym już o godzinie 19:00.

Olbrzymia impreza taneczna "WOW!night. Music Square Session" odbędzie się w sylwestrową noc na Rynku Głównym w Krakowie. Gwiazdą wieczoru będzie amerykańska piosenkarka Kelis. Szczegółowe informacje na ten temat na specjalnie przygotowanej stronie internetowej wownight.eu

Źródło:

tekst: Magdalena Łysek
fot. Archiwum Polskapresse