Wizyta mundurowych w Przedszkolu samorządowym nr 9 w Chrzanowie.

W dniu 24 września w Przedszkolu Samorządowym nr 9 w Chrzanowie odbyło się spotkanie z przedszkolakami.

Swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa uzupełniały dzieci z grup wiekowych od 4, 5 i 6 lat. Dzieciaki obejrzały prezentację dot . prawidłowych zachowań w ruchu drogowym, odświeżyły swoją wiedzę na temat zasad przechodzenia przez jezdnię, sygnalizacji świetlnej, zachowania w przypadku, kiedy zaczepiane są i wabione pod legendą w ustronne miejsca przez dorosłych. Niezwykle ważnym aspektem prelekcji było uświadomienie dzieciom, że nie należy z ufnością podchodzić do obcych, nawet jeśli proszą o pomoc w poszukiwaniu zaginionego kotka lub pieska, bądź mają w rękach atrakcyjną z punktu widzenia dziecka zabawkę.

Przedszkolaki dowiedziały się też, że pod żadnym pozorem nie należy wpuszczać do mieszkania obcych. Ćwiczyły jak chronić się w razie ataku psa i zostały pouczone jak zachować się w sytuacji, kiedy to zwierzę je goni . W związku z końcem lata i zbliżającym się chłodem najmłodsi otrzymali też sporą dawkę wiedzy w z zakresu zachowań w trakcie zimowych zabaw na powietrzu, by uniknąć wypadków.

Było też mnóstwo pytań, sporo humoru i uśmiechu. Mamy nadzieję, że maluchy dobrze zapamiętały przekazane im treści i będą je stosować w codziennym życiu przy wsparciu rodziców i nauczycieli.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.