Policjant z Chrzanowa przebywając na urlopie na Podhalu uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierującemu

7 września 2018 roku sierż. Łukasz Boratyn policjant z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie cieszył się spokojem, pięknem tatrzańskiej przyrody i zasłużonym urlopem.Jak się okazało nawet w tak urokliwych okolicznościach, policyjne poczucie obowiązku i odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych osób dominuje nad chęcią pozostania anonimowym.

Około godz. 21.30 sierż. Boratyn jechał swoim samochodem ulicą Balzera w Zakopanem. Zauważył opla, którego zmienny tor jazdy wskazywał na brak kontroli kierowcy nad pojazdem. Dogonił ten samochód, zatrąbił kilkakrotnie i spowodował, że kierowca opla zatrzymał się. Policjant podszedł do kierującego, przedstawił się okazał legitymację. Jego obawy potwierdziły się, kierowca był nietrzeźwy. Po chwili oczekiwania na miejscu pojawili się powiadomieni wcześniej, zakopiańscy mundurowi, którym Łukasz Boratyn przekazał kierowcę. Okazało się, że 34- letni mieszkaniec miejscowości Małe Ciche miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwemu kierującemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 5 lat i kara grzywny co najmniej 5 tys zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Zakopanem

Postawa naszego kolegi dowodzi, że policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.