Masz poczucie misji, chcesz pomagać? Zostań policjantem

Wielu chętnych do wstąpienia w policyjne szeregi zastanawia się, czy to dobry wybór, bo dobrze wybrana zawodowa droga, to poczucie satysfakcji, stabilizacji i bezpieczeństwa dla nas i naszych rodzin.

Z reguły po zakończeniu edukacji mamy mnóstwo pomysłów, lecz nikt nie da nam gwarancji, że dokonamy dobrego wyboru. Wątpliwości, które pojawiają się w trakcie pełnienia służby towarzyszą i będą towarzyszyć większości policjantów. To dobre zjawisko, świadczy o wrażliwości i umiejętności autoanalizy, a także o tym, że nie wpadliśmy w rutynę.

Ta praca ma wiele wad, bo policjant styka się ze śmiercią bólem, ludzkimi dramatami, łzami a w każdej z tych sytuacji musi być opanowany i wstrzemięźliwy. Niejednokrotnie trzeba wczuć się w sytuację ludzi, a jednak zachować obiektywizm, co nie zawsze jest łatwe, bo ludzie są różni, czasem roszczeniowi, nastawieni na swoje racje. Z reguły nie zdają sobie sprawy z tego, że policjant musi być arbitrem, obiektywnie ocenić zaistniałą sytuację a każda ze stron biorących udział w postępowaniu ma swoją prawdę, której potwierdzenia żąda od instytucji, w której szuka pomocy. Trzeba karać i upominać, by zadbać o porządek a nikt nie lubi być karany. To nie jest łatwa praca, pochłania mnóstwo energii i zaangażowania, nie zostawia się jej za progiem domu. Dyżury w święta, dni wolne od pracy, wykonywanie czynności w różnych, czasem złych warunkach atmosferycznych, z narażeniem własnego zdrowia, ryzyko agresji ze strony osób, wobec których podejmuje się interwencję, to jest ta ciemna strona pracy policjanta.

Jednak jak w każdej pracy, zwłaszcza tej którą określa się mianem służby są emocje i sytuacje, których nie spotka się nigdzie indziej. Nic nie zastąpi uśmiechu człowieka, na widok odzyskanych i oddawanych mu rzeczy, które wcześniej padły łupem przestępcy, radości z wyeliminowania z życia rodziny oprawcy, który nękał najbliższych choć miał ich chronić. Nic nie da takiego poczucia spełnienia jak łzy szczęścia rodziców, którym zagubiło się dziecko a dzięki Policjantom wróciło w bezpieczne ramiona najbliższych, czy satysfakcji z wyeliminowania pijanego kierowcy, który dzięki zatrzymaniu nie spowoduje wypadku. Przykłady można mnożyć...

Adrenalina jaka towarzyszy tej pracy i " wysokie obroty" sprawiają, że nie ma czasu na nudę i stagnację. Dzięki służbie Policji możemy realnie i osobiście wpłynąć, na to, by było bezpieczniej, dla nas, naszych najbliższych i zupełnie obcych ludzi.

Wszystkich, którzy chcą się sprawdzić i czują, że Policja  jest właściwym dla nich miejscem – serdecznie zapraszamy w nasze szeregi.

Link do komunikatu KWP Kraków na temat doboru: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/malopolska-policja-zapra...

Link do szczegółowych informacji na temat doboru: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji

Link do strony, z której można obejrzeć/załadować film promocyjny o polskiej Policji: http://www.policja.pl/ftp/filmy/2017/2017-07-24_Polska_policja_dzis.mp4

Link do filmu promocyjnego KPP w Chrzanowie:https://www.youtube.com/watch?v=POI9ebuzAzU

Komentarze   
-1 #1 Kartofel 2018-09-15 06:47
Za te parę groszy co zarabiają policjanci nikomu nie chce sie narażać swego zdrowia. Praca w święta i dni wolne bez żsadnych dodatków pienieżnych , i szukają chętnych!!!!!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.