Areszt dla trójki podejrzanych o rozbój w Chrzanowie

24 sierpnia 2018roku na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Chrzanowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 31 i 19- latki z Chrzanowa oraz 37- letniego mieszkańca tej miejscowości. Cała trójka podejrzana jest o dokonanie rozboju w mieszkaniu swoich ofiar na ul. Jordana w Chrzanowie. Mężczyzna bił a kobiety rabowały, cała trójka została zatrzymana przez Policję.

 

20 sierpnia 2018roku do mieszkania zajmowanego przez trzy kobiety i mężczyznę, przyszły znane im osoby - dwie mieszkanki Chrzanowa i trzech mężczyzn. Zaraz po wejściu do mieszkania kobiety i jeden z mężczyzn zażądali pieniędzy od domowników. Powodem najścia była informacja jakoby tego dnia jedna z kobiet miała otrzymać przesyłkę pieniężną. Zażądali od gospodyni ich wydania, kiedy ta odmówiła, została pobita. 37- latek oprócz gospodyni, pobił też pozostałych domowników, bił po po głowie i całym ciele. Jego towarzyszki zajęły się przeszukiwaniem napadniętych i mieszkania w poszukiwaniu pieniędzy i przedmiotów mających wartość materialną. Łupem agresywnej grupy padły pieniądze, monitor od komputera, głośniki i inne przedmioty osobiste, użytku domowego i AGD. Następnie wraz ze zdobyczami opuścili mieszkanie. Niedługo cieszyli się wolnością, cztery dni później zostali zatrzymani, a policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Starsi z napastników są doskonale znani Policji, 37- latek i 31- letnia kobieta mają grube kartoteki, oboje usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju w warunkach powrotu do przestępstwa, za co grozi do 18 lat pozbawienia wolności. W trakcie czynności mających na celu zebranie materiału dowodowego okazało się, że podejrzani podobnego czynu dopuścili się miesiąc wcześniej, wówczas towarzyszył im 63- letni znajomy (mężczyzna został zatrzymany niedługo po rozboju, usłyszał zarzut i został przesłuchany). Podczas lipcowego zdarzenia ofiarą padł mężczyzna, którego przestępcy zagadnęli, spożywali z nim alkohol, po czym podstępem wywiedli w ustronne miejsce. Tam grozili swojej ofierze pozbawieniem życia, skrępowali mu ręce , po czym obrabowali z dokumentów i pieniędzy. Za to przestępstwo agresywna kobieta i mężczyzna także zostali rozliczeni, a najbliższe trzy miesiące cała trójka spędzi w areszcie śledczym.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.