×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2203

 

Każdy z nas bardzo dobrze wie, jak ważna jest edukacja w naszym życiu, uczymy się przez wiele lat w szkołach, później staramy się przenieść tą wiedzę do naszych prac, w których jednocześnie również się uczymy. Wszystko to jest uwarunkowane wymaganiami dzisiejszego świata.

Dlatego tak bardzo jako rodzice chcemy, aby nasze dzieci od kiedy mają zaledwie kilka lat, w miarę możliwości ćwiczyły swoją pamięć, inteligencję i szybkość myślenia. Wiemy, że komputer i internet, to dwie rzeczy, które w dzisiejszych czasach są bardzo ważne. Nie zawsze muszą jednak stanowić coś złego, ponieważ jest wiele programów edukacyjnych dla dzieci, które dostarczają im bardzo wielu umiejętności. Chcialbym więc przedstawić dziś Państwu, według mnie trzy najciekawsze propozycję programów, które pomogą waszym dzieciom rozwinąć inteligencję (zapoznaj się też jak wybrać najlepszy komputer do odpalenia tych programów).


Program edukacyjny dla dzieci 6-15 lat: Progres

Ten program edukacyjny dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat jest naprawdę świetnym sposobem na poprawę u naszych dzieci umiejętności językowych, czytania, pisania czy umiejętności logicznego myślenia. Ćwiczenia zawarte w tym programie są formą treningu, która w ciekawy sposób pomaga dziecku wydobyć jego potencjał intelektualny i rozwinąć go w wielu aspektach. Program został stworzony na podstawie wieloletnich badań naukowców, którzy wraz z producentem, stworzyli niepowtarzalny tytuł, który pomoże dzieciom poprawić ich oceny w szkole, a nawet pomoże dzieciom z dysleksją. Koszt takiego programu, to około 50 złotych. 

Szybkie myślenie

Program Szybkie myślenie uczy przede wszystkim sprawnego myślenia, dzięki świetnie dobranym i zaprojektowanym ćwiczeniom. Program wykształtuje u naszych dzieci reflesk czy szybkość reakcji, co jest bardzo ważnym punktem w kontekście dorosłego życia. Wszystkie ćwiczenia, to forma zabawy, więc dziecko bardzo chętnie będzie korzystało z tego programu i dużo szybciej się uczyło. Ponadto, dzięki kliku stopniom trudności, dziecko będzie mogło podnosić swoje umiejęności i to wszystko na jednym programie. Koszt to tylko okolo 25/30 złotych, więc nie dużo, a naprawdę warto - zanim kupisz program zapoznaj się jaki jest najlepszy laptop dla dziecka.. 

Potęga Rozumu Dla Dzieci

Ostatni już tytuł w naszym zestawieniu (do którego przyda Ci się dobry tablet), który przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7-13 lat. Zawiera mnóstwo zadań, które wymagają od dziecka inteligencji, sprytu i pomysłowości w dążeniu do zwyciestwa. Dzięki temu programowi Twoje dziecko rozwinie swoją wyobraźnie i umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów. Każda zagadka posiada różną historię na którą odpowiedź znajdziemy dopiero pod sam koniec ćwiczenia. Użytkownik musi jednak wymyślić, jakie może być rozwiązanie, pomogą mu w tym przedmioty umieszczone w różnych miejsach na ekranie. Jeśli jakieś dziecko będzie miało problemy z rozwiązaniem zagadki, może skorzystać z pomocy profesora, który udzieli poprawnej odpowiedzi. Koszt programu to 40 złotych. 

Podsumowanie

Myślę, że każdy z tych programów edukacyjnych w jakimś stopniu kształtuje inny aspekt w dążeniu do poprawienia inteligencji naszych dzieci. Bardzo ważne jest jednak to, że przez zabawę dziecko może ćwiczyć swoją pamięć, refleks czy logiczne myślenie. W szkołach ciężko jest o taki sposób nauki, dlatego bardzo ważne jest, aby takie programy były obecne w życiu naszych pociech. Da nam to dodatkową pewność, że edukacja naszego dziecka idzie w dobrym kierunku. Pprogramy, jak na ich możliwości są naprawdę niedrogie, więc jeśli w domu jest dostęp do komputera, bardzo fajnie, jeśli każdy z nich znajdzie się na pulpicie tychże urządzeń.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio